4. velikonočna - nedelja Dobrega pastirja - svetovni molitveni dan za duhovne poklice in Jurjeva nedelja

- G. nadškof in metropolit mons. Alojzij Cvikl, D.J., predsednik slovenske Karitas, izreka zahvalo in priznanje ge. Mariji Strašek Vrecl za njeno dolgoletno vodenje nadžupnijske Karitas Hoče in njeno vsestransko pomoč in sodelovanje v župniji ter ji podeljuje poseben blagoslov. Ob njenem življenjskem jubileju ji hkrati naše skupno priznanje in zahvalo izrekamo tudi vsi mi, ki smo in še z njo delamo in živimo. Bog vas blagoslovi, draga in spoštovana gospa Marija! Bog vam daj zdravje, moč, veselje in mir. Hvala vam za vse!

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca. Vabljeni pa tudi k sveti maši, saj na ta dan obhajamo god sv. Jurija, našega župnijskega zavetnika! Posebej lepo vabljeni vsi Juriji, Jurčki, Jureti! :)

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim. Duhovnik bo medtem v spovednici na razpolago za sveto spoved.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo  v soboto, 27. aprila. Skupina, ki bo romala iz Maribora, bo v Hočah ob 8.00, kjer se lahko pridružite romarjem. Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e naslov: pastoralna.sluzba@nadskofija-maribor.si. Peš se gre le v eno smer, za povratek je organiziran avtobus (5 €).

- Župnijska Karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 ... in  vse do 75). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 12. maja 2024 ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili  v naši župniji. Zadnji rok prijave je 3. maj 2024. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci župnijske Karitas

- Vabljeni na romanje v Međugorje, ki bo od 24. – 27. junija. Cena je 220 € (70 € plačate ob prijavi, ostalo v Međjugorju). Duhovni vodja in organizator je župnik na Šmartnem,  Dejan Frangež (031 280 281). Prijavite se lahko v našem župnišču ali g. Dejanu.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji in letošnjimi nabirkami v Razvanju ste doslej darovali 61.310 €. Bog povrni vašo velikodušnost!

- Krstili smo Mašo Dajnko iz Razvanja. Čestitamo!