3. velikonočna nedelja

- Danes, 14. 4., se začenja teden molitve za duhovne poklice in poteka pod geslom "Prosite Gospoda žetve«. K razmišljanju in poglobitvi teme nam bo v pomoč knjižica, v kateri je za vsak dan v tednu pripravljen uvod v mašo, kratek nagovor in prošnje vernikov. Zato lepo vabljeni k svetim mašam in skupni molitvi za nove duhovne poklice ter svetost že poklicanih. Z istim namenom bomo v tem tednu še vsak dan, pol ure po sveti maši, molili pred Najsvetejšim!

- V ponedeljek bo po večerni sveti maši v veroučni učilnici sestanek za starše letošnjih prvoobhajancev.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: »Moje misli, v tvoje srce« nam bo preko knjige soavtoric Manje Tancer Vindiš in Aneje Založnik Jaušnik  v okviru društva Točka sreče skozi dobrodelnost, pomoč bližnjemu, premagovanju strahu mladim in staršem predstavila Manja Tancer Vindiš. Dobimo se v župnišču Hoče, v petek, 19. aprila 2024, ob 19.45. Lepo vabljeni!

- V nedeljo bo župnijsko žegnanje – Jurjevanje. Začeli bomo ob 9.00 s sveto mašo v župnijski cerkvi. Ob 10.15 bo blagoslov konj pred Kulturnim domom Hoče, zatem (10.45) bo v dvorani proslava, ki jo pripravljajo KUD Hoče, Samotarji in Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče. Po proslavi bo brezplačna pogostitev in druženje ob glasbi Marka Cesarja. Lepo vabljeni!

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo  v soboto, 27. aprila. Skupina, ki bo romala iz Maribora, bo v Hočah ob 8.00, kjer se lahko pridružite romarjem.   Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e naslov: pastoralna.sluzba@nadskofija-maribor.si. Peš se gre le v eno smer, za povratek je organiziran avtobus (5 €).

Župnijska karitas Hoče vabi zakonske jubilante na srečanje, ki bo v nedeljo, 12. maja 2024, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Zadnji rok prijave je 3. maj.

- Mladi od 9. razreda OŠ naprej ste vabljeni k pomoči pri izvedbi oratorija, ki bo potekal med 17. in 21. 6. 2024 (med tednom od 15., v soboto pa od 9. do 19. ure). Svojo udeležbo prosim sporočite g. župniku ali kateri od katehistinj, lahko tudi na e-naslov, ki ga najdete na spletni strani župnije.

- Vabljeni na romanje v Međugorje, ki bo od 24. – 27. junija. Cena je 220 € (70 € plačate ob prijavi, ostalo v Međjugorju). Duhovni vodja in organizator je župnik na Šmartnem,  Dejan Frangež (031 280 281). Prijavite se lahko v našem župnišču ali g. Dejanu.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji in letošnjimi nabirkami v Razvanju ste doslej darovali 60.844 €. Bog povrni vašo velikodušnost!

- Kristjanki sta postali: Sofija in Viva Žnider iz Polane. Čestitamo!

- Poročila se bosta: Rok Dajnko, rkt., samski in Damjana Onič, rkt., samska. Čestitamo!