Velika noč 2024

- Jutri je velikonočni ponedeljek (Emavs) in dela prost dan. Na velikonočni ponedeljek želimo kristjani utrditi našo vero v vstalega Jezusa tako, da veselo novico o vstajenju delimo s prijatelji in se skupaj z njimi veselimo.

- Od ponedeljka, 1. 4., dalje bodo večerne svete maše v Razvanju ob 18.00 in v Hočah ob 19.00.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval  bolne in ostarele po domovih.

- Nabirke na prvo nedeljo v mesecu bodo namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Prihodnja nedelja je bela nedelja in nedelja Božjega usmiljenja. Bela nedelja je spomin na prva krščanska stoletja in je povezana s prejemom sv. krsta na velikonočno vigilijo in z uvajanjem katehumenov v krščansko življenje. Ob zavedanju, da so prejeli največji dar Božjega usmiljenja in odpuščanja, so osmi dan prišli vsi skupaj v belih oblačilih in bili sprejeti v polno občestvo krščanske skupnosti. Vsak večer do prihodnje nedelje bomo 15. minut pred večerno sv. mašo skupaj molili devetdnevnico Božjega usmiljenja. Vabljeni.

- Iskrena hvala vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri pripravi in doživetem obhajanju velikonočnih praznikov.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo  v soboto, 27. aprila. Skupina, ki bo romala iz Maribora, bo v Hočah ob 8.00, kjer se lahko pridružite romarjem.   Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e naslov: pastoralna.sluzba@nadskofija-maribor.si Lepo vabljeni mladi in družine, župnijski animatorji in molivci za duhovne poklice, dobrodošel pa je vsak, ki se želi pridružiti romanju!

- Mladi od 9. razreda OŠ naprej ste vabljeni k pomoči pri izvedbi oratorija, ki bo potekal med 17. in 21. 6. 2024 (med tednom od 15., v soboto pa od 9. do 19. ure). Svojo udeležbo prosim sporočite g. župniku ali kateri od katehistinj, lahko tudi na e-naslov, ki ga najdete na spletni strani župnije.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 57.660 € Bog povrni vašo velikodušnost!