6. postna nedelja - cvetna

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec za naše družine. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Pismu Galačanom: 5.  poglavje (od 6. do 26. vrstice) ter 6. poglavje (od 1. do 10. vrstice). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Druženje z Božjo besedo nam pomaga hoditi po poti našega življenja.

- Pred nami je veliki teden, Praznično liturgično cerkveno leto doseže svoj višek prav v velikonočnem tridnevju. Prav je, da v čim večjem številu prihajamo k obredom velikega tedna in tako doživimo skrivnost našega odrešenja. K udeležbi prav lepo vabljeni tudi veroučenci – vsaj kakšen dan si vzemite čas in pridite k obredom. Prvoobhajanci se udeležijo  svete maše na veliki četrtek in veliko noč. Za birmance pa je prisotnost pri obredih (veliki četrtek, veliki petek, velika sobota, velika noč) obvezna!

- Nabirka na veliki četrtek bo namenjena ubogim – za Karitas. Vaši darovi na veliki petek in darovi pri Božjem grobu so za Cerkev v Sveti deželi. Bogu hvala za vaše darove.

- Priložnost za sveto spoved bo v ponedeljek, torek in sredo po večerni sveti maši. Pri frančiškanih v Mariboru bo od ponedeljka do petka celodnevno spovedovanje od 7. do 12. ure in od 14. do 19. ure.

- V noči iz sobote na nedeljo prestavimo ure na poletni čas.

- Mladi od 9. razreda OŠ naprej ste vabljeni k pomoči pri izvedbi oratorija, ki bo potekal med 17. in 21. 6. 2024 (med tednom od 15., v soboto pa od 9. do 19. ure). Svojo udeležbo prosim sporočite g. župniku ali kateri od katehistinj, lahko tudi na e-naslov, ki ga najdete na spletni strani župnije.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 56.400 € Bog povrni vašo velikodušnost!

+ + +

VELIKI ČETRTEK - ZADNJA VEČERJA

- Dopoldan ob 9.00 ste povabljeni v stolnico k krizmeni maši, pri kateri škof posveti sveta olja, duhovniki pa obnovijo svoje duhovniške obljube.

- Zvečer ob 18.00 se bomo zbrali v  župnijski cerkvi, da se s slovesno sveto mašo Jezusu zahvalimo za tri velike darove, ki jih je pri zadnji večerji izročil svetu: SVETO EVHARISTIJO, DUHOVNIŠTVO IN NOVO ZAPOVED LJUBEZNI. Po »Slavi« utihnejo orgle in zvonovi. Po sveti maši bo prenos Najsvetejšega »na Oljsko goro« in molitvena ura za nove duhovniške poklice.

Pri tej sveti maši bo tudi obred umivanja nog. Obred je spomin na Jezusovo ponižno dejanje, ko je apostolom umil noge.

VELIKI PETEK - JEZUSOVA SMRT

Strogi post! To je edini dan v letu, ko ni svete maše.

Ob 15.00, v uri Jezusove smrti na križu, bo v župnijski cerkvi križev pot.

Zvečer ob 18.00 bodo obredi velikega petka: poslušanje Božje besede, prošnje za ves svet, češčenje križa in obhajilo. Po končanih obredih bo še molitvena ura – začetek molitvene devetdnevnice k Usmiljenemu Jezusu.

VELIKA SOBOTA – JEZUS V GROBU

Ves dan, takoj po jutranjem blagoslovu  ognja ob 8.00,  bo izpostavljeno Najsvetejše za tiho češčenje in molitev pri Božjem grobu vse do začetka vigilije ob 18.00. Pripeljite tudi otroke in z njimi vsaj nekaj minut postojte ob Jezusovem grobu.

Blagoslov ognja bo v Hočah in Razvanju ob 8.00. Pridite z gobami in ponesite velikonočni ogenj na svoje domove. Pokadite jih in molite, naj ogenj Božje resnice in ljubezni prežene vsako temo in mraz.

BLAGOSLOV JEDIL:

10.00 – 16.00 (vsako polno uro) – župnijska cerkev

11.00 – Razvanje

12.00 – Vreclova kapela

13.00 – Lenart

14.00 – Križna kapela

15.00 - Razvanje

Velikonočna vigilija ob 18.00 – zberemo se v cerkvi. Po slavju luči, poslušanju Božje besede in slavi, se ponovno oglasijo zvonovi in orgle.  Pred evangelijem zadoni velikonočna aleluja – vzklik kristjanovega veselja in slavljenja Boga. S prižganimi svečami v rokah (1,50 €) bomo vsi obnovili krstne obljube in zavezo z Bogom.

VELIKA NOČ – DAN JEZUSOVEGA VSTAJENJA.

- ob 7.00 vstajenjska procesija, ki jo  sklenemo z zahvalno pesmijo in blagoslovom z Najsvetejšim, nato slovesna sveta maša. Sledijo praznične svete maše, kakor je oznanjeno...