5. postna nedelja - tiha

- Danes,  17. marca začenjamo z radijskim misijonom, ki bo trajal do 23. marca 2024 na radiu Ognjišče. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bo pripravljal duhovnik Mitja Markovič. Vsebina premišljevanj bo v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.

- Od 19. do 23. marca bo potekal Teden družine, ki je letos v močnih predprazničnih časih, ko so vse priprave usmerjene na veliko noč. Zato bomo razmišljali o tej neizbežni zakonitosti, da gre vsaka družina skozi svoje velikonočno tridnevje. Geslo je Velikonočna skrivnost v družinskem življenju. V tem kontekstu bodo pripravljeni kratki mašni nagovori za posamezne dni. Lepo vabljeni k svetim mašam in skupni molitvi za naše družine.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec za naše družine. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Pismu Rimljanom, 8. poglavje (Rim 8). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Druženje z Božjo besedo nam pomaga hoditi po poti našega življenja.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim ter sveto spoved.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira IZDELOVANJE PRESMECEV ZA CVETNO NEDELJO. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v župnišče do petka dopoldan.Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo v petek, 22. marca, od 16.00 dalje. S seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V postnem času lepo vabljeni h križevem potu, ki je v petek ob 17.30.

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- V soboto bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. - - - Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi primorskih cerkva.

- Pri frančiškanih v Mariboru bo spovedni dan ob radijskem misijonu bo v petek, 22. 3, od 7. do 19. ure. V velikem tednu od ponedeljka do petka (25.- 29. 3.) bo v baziliki celodnevno spovedovanje od 7. do 12. ure in od 14. do 19. ure.

- Mladi od 9. razreda OŠ naprej ste vabljeni k pomoči pri izvedbi oratorija, ki bo potekal med 17. in 21. 6. 2024 (med tednom od 15., v soboto pa od 9. do 19. ure). Svojo udeležbo prosim sporočite g. župniku ali kateri od katehistinj, lahko tudi na e-naslov, ki ga najdete na spletni strani župnije.

-Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 56.400 € Bog povrni vašo velikodušnost!