3. postna nedelja

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec za naše družine. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Apostolskih delih, 28. poglavje (Apd 28). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Druženje z Božjo besedo nam pomaga hoditi po poti našega življenja.

- V torek in sredo (5. in 6. marec) je za našo župnijo praznik CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. - - - Češčenje začnemo v torek zjutraj s sveto mašo v Hočah. Najsvetejše bo izpostavljeno do 10.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca, tihi molitvi, postni spovedi. Najsvetejše bo nato zopet izpostavljeno do 15.00. - - - S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 16.00 križev pot, nato molitev rožnega venca in ob 17.00 sveta maša. - - - V sredo bo enako kot v torek dopoldan. Ob 16.00 bo v Hočah križev pot in ob 17.00 sklepna sveta maša s somaševanjem dekanijskih duhovnikov. K tej sveti maši lepo vabljeni, še posebej veroučenci skupaj s svojimi starši. Za birmance je prisotnost pri sveti maši obvezna!

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim ter sveto spoved.

- V postnem času je križev pot ob petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- V soboto bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- Radijski misijon bo od 17. marca do 23. marca 2024. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bo pripravljal duhovnik Mitja Markovič. Posebnost letošnjega misijona bodo »prenosi« govorov iz krajev sv. Frančiška Asiškega, kamor bomo romali radijski sodelavci. Vsebina premišljevanj pa bo v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.

- Vabljeni na romanje v Medjugorje, ki bo od 4. do 7. aprila z župnijama Mb-Košaki in Št. Ilj. Duhovni vodja bo Igor Novak. Prostih je le še nekaj mest. Kdor bi se želel pridružiti, naj se prijavi na tel. številko: 041 339 831 (ga. Danica Vrbnjak). Na tej številki dobite tudi vse ostale informacije.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 55.980 € Bog povrni vašo velikodušnost!

+ + +

Zemlja postane ‘nebo’, če in kolikor se na njej zgodi Božja volja.

Zaradi tega prosimo za to, da bi bilo na zemlji kakor v nebesih,

da bi zemlja postala ‘nebesa’.

(Benedikt XVI.)