6. nedelja med letom

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec za naše družine. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Apostolskih delih, 27. poglavje (Apd 27). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Lahko boste povedali kaj o svojih vtisih ob branju Božje besede, lahko boste kaj vprašali, lahko boste zgolj poslušali. Prav vsak je dobrodošel!

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Lepo vabljeni k sveti maši z obredom pepeljenja. Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in na to, da je naše končno prebivališče v nebesih.

- RK Hoče vabi na meritve, ki bodo v Hočah v torek, 13. 2., med 7.30 in 9.00. V sredo, 14. 2., pa bodo v PGC Bohova, prav tako med 7.30 in 9.00.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim ter sveto spoved.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: »Zgodba o hoških malinah Lobnik«. Zgodba o nastanku hoških malin, od ideje do izvedbe ter drobne skrivnosti uspešnega vrtičkarstva nam bo predstavil domačin MITJA LOBNIK. Dobimo se v župnišču Hoče, v petek, 16. februarja 2024, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče prosi člane, da v februarju, poravnajo članarino (10,00 €). Hvala!

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- Agencija Aritours vabi na 27. tradicionalno postno romanje, ki bo 15. in 16. marca v Padovo, Gorico in Oglej. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena je 179 € (70 € plačate ob prijavi – lahko v župnišču ali pri agenciji). Zavarovanje za tujino znaša 6,40 €, oz. 9.60 € za osebe nad 75 let. Odstopnina znaša 5% vrednosti potovanja.

- Vabljeni na romanje v Medjugorje, ki bo od 4. do 7. aprila z župnijama Mb-Košaki in Št. Ilj. Duhovni vodja bo Igor Novak. Prostih je le še nekaj mest. Kdor bi se želel pridružiti, naj se prijavi na tel. številko: 041 339 831 (ga. Danica Vrbnjak). Na tej številki dobite tudi vse ostale informacije.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 53.265 € Bog povrni vašo velikodušnost!

XXX

»Trpljenje je radost, če ga skupaj sprejemamo in prenašamo. Zapomnite si, da se Kristusovo trpljenje vedno zaključi z radostjo njegovega vstajenja. Nikoli ne dopustite, da bi vaše srce karkoli napolnilo s tako žalostjo, da bi pozabili na radost vstalega Kristusa. Trpljenje samo na sebi seveda ne prinaša veselja, prinaša pa ga trpeči Kristus.«

mati Terezija