3. nedelja med letom - nedelja Božje besede

- Danes je nedelja Božje besede, praznik Svetega pisma, ki letos poteka pod geslom »Poglejte, s kako velikimi črkami vam pišem s svojo roko«. (Gal 6,11)  Te besede apostola Pavla kažejo njegovo željo, da bi Galačani pravilno razumeli oznanilo o Jezusu Kristusu. Tudi Cerkev danes želi posredovati svetu oznanilo, kdo je naš resnični in edini Odrešenik. V letošnjem liturgičnem letu pri bogoslužju beremo Markov evangelij, ki je najkrajši. Njegova osrednja vsebina je razodevanje skrivnosti Jezusove osebe, ki bralca privede do odziva, ki je hoja za Jezusom. Zato povabljeni, da v tem letu sami, s sozakoncem, z družino ali z občestvom preberete Markov evangelij.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec za naše družine. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Apostolskih delih, 26. poglavje (Apd 26). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Lahko boste povedali kaj o svojih vtisih ob branju Božje besede, lahko boste kaj vprašali, lahko boste zgolj poslušali. Prav vsak je dobrodošel!

- V četrtek, na dan spomina na spreobrnjenja apostola Pavla, se bo končala molitvena osmina za edinost kristjanov. Seveda še naprej vabljeni, da molimo (in delamo) v ta namen in s tem prispevamo »kamenček« v mozaik enega večjih prizadevanj Cerkve.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim ter sveto spoved.

- V soboto, 27. 1., bo po sveti maši v cerkvi slavilna molitev. V letu molitve še posebej lepo vabljeni k skupni molitvi.

- Prihodnjo nedeljo bodo pri sveti maši ob 10.00 sodelovali Jurčki, z branjem pa veroučenci in starši. Lepo vabljeni!

- Celoletne naročnine na verski tisk: Družina – 169 €, Ognjišče -  41,50 €, Beseda med nami - 29,40 €, Božje okolje - 33,00 €, Magnifikat - 63,72 €, Mavrica - 49,90 €, Prijatelj – 16,20 €, Mohorjeve knjige – 58,00 €.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 50.710 €. Bog povrni vašo velikodušnost!