4. adventna nedelja - b

- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

- Danes je sveti večer. - Ob 18.00 bo v Hočah sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine. Pri maši bo sodeloval otroški pevski zbor Jurčki. - - Ob 24.00  vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Pri maši bo sodeloval cerkveni pevski zbor. - - - Ob  22.00 bo "polnočnica" v Razvanju. Pri maši bodo sodelovali veroučenci in cerkveni pevski zbor.

- V ponedeljek, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu.

- V torek, 26. 12., na praznik diakona Štefana, prvega mučenca bo pri svetih mašah blagoslov soli in vode. Ta dan še posebej molimo za domovino.

- V sredo, 27. 12., goduje sv. Janez, apostol in evangelist. Pri sveti maši bo blagoslov vina. Še posebej lepo vabljeni  ob 10.30 k sveti maši pri sv. Lenartu

- V nedeljo, na god sv. Silvestra, na staro leto se bomo Bogu zahvalili za preteklo leto in prosili blagoslova za prihajajoče novo leto 2024.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.

- Spet je leto naokoli in pred nami so različni božično - novoletni običaji. K tem sodijo tudi blagoslovi vaših domov. Kdor želi blagoslov, naj se prijavi g. župniku na njegovo mobilno številko.

- V zadnjih decembrskih dneh je priložnost za razmislek o verskem tisku za novo leto. Mnoge družine bi si lahko privoščile kakšno duhovno branje za svoj dom, pa so morda na ta vidik svojega krščanstva nekoliko pozabile. Lepo vabljeni, da si naročite kakšno duhovno revijo po pošti na svoj dom. Celoletne naročnine: Družina – 169 €, Ognjišče -  41,50 €, Beseda med nami - 29,40 €, Božje okolje - 33,00 €, Magnifikat - 63,72 €, Mavrica - 49,90 €, Prijatelj – 16,20 €, Mohorjeve knjige – 58,00 €.

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 43.240,00 €. Bog povrni vašo velikodušnost!