2. adventna nedelja - b

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Apostolskih delih, 24. poglavje (Apd 24). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Lahko boste povedali kaj o svojih vtisih ob branju Božje besede, lahko boste kaj vprašali, lahko boste zgolj poslušali. Prav vsak je dobrodošel!

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim in sveto spoved.

- V četrtek, 14. 12., bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

-  Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi začenjamo v nedeljo, 17. decembra, z božično osemdnevnico, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič. Osemdnevnica nam želi približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva. Kralja, ki prihaja, pridite, molimo!

- Prihodnjo nedeljo, 17. 12.,  bo sprejem »Luči miru iz Betlehema«. Sveče bodo na voljo pri vseh svetih mašah. S svojimi prostovoljnimi darovi podpirate delovanje slovenskih skavtov. Del denarja pa namenijo tudi za ljudi v stiski.

- Kot vsako leto, nas tudi letos v tišino adventnega časa Bog nežno vabi, naj se vrnemo k Njemu in poravnamo svojo pot do srca sočloveka ter uvidimo njegove morebitne potrebe po pomoči. Če hočemo odgovoriti na to Jezusovo sporočilo v naši pripravljenosti srečati se z Bogom, nas to nujno pripelje do dobre adventne spovedi, kjer nas čaka Bog, da nas z odpuščanjem osvobodi naših grehov in nam vrne duhovno svobodo in mir v srce in dušo.

- Veroučenci po župnijah so vsako leto v adventu spodbujeni k dobrodelnosti. Za ta namen so pri verouku dobili adventni koledar, ki služi kot pomoč otrokom in staršem pri doživljanju adventnega časa in pripravi na Jezusovo rojstvo.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Prijave zbirajo do 10. 12.  Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €) in Družinska pratika (7,50 €).

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Skupaj z večjimi donatorji ste doslej darovali 43.040,00 €. Bog povrni vašo velikodušnost!