1. adventna nedelja - b

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na Jezusov prihod se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi osebno sveto spoved, ki naj bo sestavni del priprave na božič. Priložnost zanjo bo pred vsako sv. mašo.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Vabljeni na brezplačne meritve v RK Hoče, ki bodo 6.12. 2023 od 7.30 do 9.00 v prostorih PGD Bohova, nastavljene bodo table za večjo vidljivost. Udeležijo se lahko krajani Bohove. V Hočah pa bodo meritve 12. 12. (7.30 – 9.00) v prostorih RK Hoče. Udeležijo se lahko krajani Občine Hoče - Slivnica.

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim in sveto spoved.

- V petek bo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, zato lepo vabljeni k sveti maši. Brezmadežna Marija je preroško znamenje in podoba, ki tudi nas spodbuja k prizadevanju za svobodo srca in čisto prosojnost pred Bogom.

- Veroučenci po župnijah so vsako leto v adventu spodbujeni k dobrodelnosti. Za ta namen so pri verouku dobili adventni koledar, ki služi kot pomoč otrokom in staršem pri doživljanju adventnega časa in pripravi na Jezusovo rojstvo. Koledar pa jih spodbuja tudi k njihovi solidarnosti z otroki po svetu, ki živijo v revščini in velikem uboštvu. Prihranki, ki jih v decembrskih dneh podarijo otroci za svoje vrstnike, revne otroke po svetu, pomagajo zgraditi otroške vrtce, šole in dispanzerje v deželah v razvoju. Lahko bi rekli: »Zrno na zrno pogača, evro na evro …«

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €) in Družinska pratika (7,50 €).

- Hvala za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve. Svoj dar lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Namensko za obnovo ste doslej darovali 12.690 €.  Bog povrni vašo velikodušnost!

- Kristjana sta postala Hana Jančič Kotnik in Nik Pregl. Čestitamo!