34. nedelja med letom - Kristus Kralj

- Letošnji Teden Karitas bo potekal od ponedeljka, 27. 11. 2023 do nedelje, 3. 12. 2023. S Tednom Karitas bomo obeležili 33. letnico organizirane oblike delovanja Karitas v Sloveniji. V tednu Karitas nas bo letos nagovarjalo geslo »UPANJE ZA VSE.« s katerim drug drugemu vlivamo zaupanje, da obstajajo rešitve za izzive, probleme in težave. Karitas v mnoge družine prinaša upanje v obliki hrane, plačila položnic, z nakupom šolskih potrebščin in kurjave. Pogovor in skupno iskanje rešitev pa je spodbuda in pomoč na poti v samostojnost. Na nacionalni ravni bosta v Tednu Karitas potekala dva osrednja dogodka:

- Sreda, 29. 11. 2023: ROMANJE PROSTOVOLJCEV IN SODELAVCEV KARITAS NA SLOMŠKOVO PONIKVO

- Sreda, 29. 11. 2023: 33. DOBRODELNI KONCERT KLIC DOBROTE na SLO1 ob 20.00.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Apostolskih delih, 23. poglavje (Apd 23). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Lahko boste povedali kaj o svojih vtisih ob branju Božje besede, lahko boste kaj vprašali, lahko boste zgolj poslušali. Prav vsak je dobrodošel!

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim in sveto spoved.

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Pred nami je adventni čas, zato svojci poskrbite, da bodo vaši bolni in ostareli, ki ne morejo več v cerkev, prejeli Jezusa v zakramentih.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi vse,  ki bi bili pripravljeni sodelovati pri izdelavi ADVENTNIH VENČKOV. Kdor more, naj do petka dopoldan pripelje primerno zelenje (vejice tise, ciprese, bršljan …),  plodove dreves (majhne storže, orehe …). Venčke bomo pletli v veroučni učilnici v petek, 24. novembra, od 16.00 dalje in v soboto, od 9.00 naprej. Za delo prinesite s seboj vrtne škarje in rokavice. Blagoslovljene venčke boste lahko kupili v nedeljo, po sv. mašah. S svojimi prostovoljnimi darovi boste podprli delovanje društva.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu in hkrati nedelja Karitas, zato bodo denarne nabirke namenjene župnijski in škofijski Karitas. Hvala za vaše denarne darove!

-  Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v sveti adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Glavni simbol tega časa je adventni venec. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.00 družinska sveta maša s sodelovanjem otroškega pevskega zbora Jurčki in naših veroučencev. Družine lepo vabljene!

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024 Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €) in Družinska pratika (7,50 €).

- Za pomoč pri kritju stroškov (85.000 €) obnove zvonika razvanjske cerkve se obračamo na vas in se že vnaprej zahvaljujemo za vsak vaš denarni dar, ki ga lahko nakažete na naš TRR, ga osebno prinesete v župnišče ali izročite kateremu od članov ŽPS. Namensko za obnovo ste doslej darovali 7.160 €.  Bog povrni vašo velikodušnost!