29. nedelja med letom - misijonska

- Na zvoniku razvanjske cerkve so mojstri obnovili celotno ostrešje in kritino. Predračun za obnovo, ki se je že končala,  znaša 85.000 €. Za pomoč pri kritju stroškov se obračamo na vas in se že vnaprej zahvaljujemo za vsak vaš denarni dar. Namensko za obnovo ste doslej darovali 1.180,00 €. Pri vseh letošnjih nedeljskih nabirkah v Razvanju, ki ostanejo v župniji, pa ste darovali 4.800 €.  Bog povrni vašo velikodušnost!

- Danes, 22. oktobra, obhajamo  misijonsko nedeljo. Papež je za letošnjo poslanico izbral geslo: »Goreča srca, noge na poti«, ki spominja na odlomek srečanja učencev v Emavsu z Jezusom. Vsak misijonar in tudi vsak kristjan je poklican, da odpre svoje srce, da se razvname ob Jezusovi besedi in nato aktivno stopi v življenje kot pričevalec Božjega kraljestva. Današnje nabirke bomo namenili za pomoč katoliškim misijonom po vsem svetu. V Sloveniji smo lani zbrali 275.123,85 € in s temi darovi pomagali pri cerkvenih projektih v Maliju in Mavretaniji. Hvala za vsak vaš dar!

- V četrtek po sveti maši je izpostavljeno Najsvetejše za tiho molitev.  Hkrati bo tudi priložnost za sveto spoved. Se sprašuješ, zakaj k sveti spovedi? Zato, da ohraniš in okrepiš odnos z Jezusom. Da ozavestiš slabe poti, ki te vlečejo v odtujenost od Boga. Da se zaveš, da je Jezus plačal za tvoje grehe, in da te ljubi! Da dobiš novo priložnost in se »resetiraš«. Noben greh ni individualen greh. Tudi če ga narediš na skrivnem, da res nihče ne ve zanj, ostanejo posledice, ki prizadenejo tvoje bližnje. Spoved te zbliža z Bogom in bližnjimi.

- Da bi okrepil molitev za mir, je papež 27. oktober razglasil za svetovni dan posta in molitve za mir. »Vabim vse brate in sestre različnih krščanskih veroizpovedi, pripadnike drugih religij in vse, ki jim je mar za mir na svetu, da se po svoji presoji pridružijo in sodelujejo pri molitvi za mir.« (pp. Frančišek)

- V noči iz sobote na nedeljo (29. 10.) bomo premaknili ure na zimski čas.

- Bliža se praznik vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih sorodnikov, dobrotnikov, prijateljev in znancev. Za kristjane ni dovolj, če se naših dragih rajnih spominjamo samo s svečami in rožami. Potrebno je, da zanje molimo, zato darujmo tudi kakšno sveto mašo za naše pokojne.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Katoličani smo v mesecu oktobru, ki ga obhajamo kot mesec rožnega venca, zato še posebej povabljeni k redni molitvi te starodavne molitve. V cerkvi molimo rožni venec pol ure pred sveto mašo.

- Na voljo so Marijanski koledarji za leto 2024  (3,30 €).