27. nedelja med letom

- Na zvoniku razvanjske cerkve obnavljamo celotno ostrešje in kritino. Predračun za obnovo, ki se bliža koncu, znaša 85.000 €. Za pomoč pri kritju stroškov se obračamo na vas in se že vnaprej zahvaljujemo za vsak vaš denarni dar. Bog povrni vašo velikodušnost!

- Od 8. do 15. oktobra poteka Teden za življenje 2023 pod geslom Povzdignimo dar življenja. Živimo v času, ko je in bo še bolj potrebno zastaviti glas »za življenje«. Zato vabljeni, da se združimo v molitvi za pogum in razsvetljenje, da bi znali ustrezno pričevati in delovati.

-  V torek bo po sv. maši imela srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o Apostolskih delih, 20. poglavje (Apd 20). Prav lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo! Lahko boste povedali kaj o svojih vtisih ob branju Božje besede, lahko boste kaj vprašali, lahko boste zgolj poslušali … Pater Marjan Kokalj je pred kratkim zapisal, da moč Boga »začne delovati, ko stopim na pot sprejemanja njegove Besede, ko vztrajam v prošnji za očiščenje ušes in oči srca, da bi videl in slišal njegovo Besedo v globini.« Podajmo se skupaj na to pot!

- V četrtek po sveti maši bo še priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim

- V četrtek bo redno mesečno srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Vsako leto se mladi različnih narodnosti in veroizpovedi zberejo v enem od evropskih mest. Za Baslom, Madridom, Vroclavom, Torinom in Rostockom bo 46. evropsko srečanje mladih potekalo v Ljubljani. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Katoličani smo v mesecu oktobru, ki ga obhajamo kot mesec rožnega venca, še posebej povabljeni k redni molitvi te starodavne molitve. Vabimo vas, da bi ta lepa molitev, ki je stoletja odmevala po domovih in srcih naši prednikov, našla mesto tudi v vaših srcih. V cerkvi molimo rožni venec pol ure pred sveto mašo.

Kristjan je postal Tiam Kugl iz Slovenske Bistrice. Čestitamo!