26. nedelja med letom

- Katoličani smo v mesecu oktobru, ki ga obhajamo kot mesec rožnega venca, še posebej povabljeni k redni molitvi te starodavne molitve. Vabimo vas, da bi ta lepa molitev, ki je stoletja odmevala po domovih in srcih naši prednikov, našla mesto tudi v vaših srcih. V cerkvi bomo molili rožni venec pol ure pred sveto mašo.

- Od 2. 10. dalje bodo večerne svete maše v Razvanju ob 17.00 in v Hočah ob 18.00.

- V župniji Slivnica bodo pričeli z Delavnicami molitve in življenja. Uvodno srečanje bo v torek, 3. oktobra po večerni sveti maši, ki je ob 18.30 uri, to bi bilo približno ob 19.00 uri.  Za nadaljevanje se bodo dogovorili ali bo ostal torek ali kateri drug dan v tednu.  Delavnice bodo potekale v župnišču (nasproti cerkve). Delavnica ima 15 zaporednih srečanj. Vsako srečanje pa traja dve uri.

- Vabljeni na brezplačne meritve v RK Hoče, ki bodo v sredo, 4. 10. 2023,  od 7.30 - 9.00 v prostorih PGD BOHOVA. Nastavljene bodo table za večjo vidljivost. Udeležijo se lahko krajani Občine Hoče - Slivnica.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Če bi še kdo želel obisk duhovnika, naj to sporoči na njegovo telefonsko številko. Svojci, poskrbite za svoje ostarele in bolne, ki ne morejo več v cerkev, da se na tak način srečajo z Jezusom v zakramentih.

- Prihodnjo nedeljo, 8. oktobra, bo pri nas Mihaelova nedelja in žegnanje v Razvanju. Lepo vabljeni!

- Letošnje prvo srečanje skavtov bo v nedeljo, 8. 10. 2023, pri sv. maši ob 10.30 v župnijski cerkvi sv. Cirila in Metoda Tezno. Za več informacij si oglej facebook: Skavti Maribor 2 - Maistrov steg, ali instagram: skavti_maribor_2

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Vsako leto se mladi različnih narodnosti in veroizpovedi zberejo v enem od evropskih mest. Za Baslom, Madridom, Vroclavom, Torinom in Rostockom bo 46. evropsko srečanje mladih potekalo v Ljubljani. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Kristjan je postal Tai Knechtl iz Rač. Čestitamo!

- Zakrament sv. zakona želita prejeti Samo Kolar, samski in Kristina Hrehorova, samska. Čestitamo.

- Na zvoniku razvanjske cerkve obnavljamo celotno ostrešje in kritino. Predračun za obnovo, ki se bliža koncu, znaša 85.000 €. Za pomoč pri kritju stroškov se obračamo na vas in se že vnaprej zahvaljujemo za vsak vaš denarni dar. Bog povrni vašo velikodušnost!