22. nedelja med letom - angelska

- Kot te dni ugotavljajo naši najmlajši: trikrat smo se obrnili okoli, dvakrat šli spat, pa so počitnice pri kraju. Jutri, 4. 9., tako začenjamo tudi novo katehetsko leto - upajmo, da z dobršno mero zagona in dobre volje, predvsem pa z zaupanjem v Božjo pomoč. Vse skupaj vabimo, da v tem letu še bolj poglobimo našo molitev in osebni odnos z Bogom. Urnik in katehetsko pismo je objavljeno na spletni strani in FB župnije in oglasnih deskah, dobite pa ga tudi v cerkvi in župnišču, kjer so tudi vpisnice (izpolnjeno morajo oddati vsi veroučenci oz. njihovi starši). Starši s svojimi otroki tako uredite njihove izvenšolske dejavnosti, da bo med njimi čas tudi za versko vzgojo in rast. Hvala.

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V sredo bo v naši župniji mesečno srečanje dekanijskih duhovnikov – rekolekcija. Lepo vabljeni ob 9.00 k sveti maši!

- V četrtek bo po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bo praznik Marijinega rojstva – Mali šmaren. Lepo vabljeni k sveti maši!

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 9. 9. Program se bo začel ob 8.30 sočasno na treh krajih: molitvena ura v baziliki, srečanje za mlade (zlasti ministrante) v Frančiškovi dvorani, križev pot po romarski poti. Ob 9.30 bodo v baziliki pete litanije in ob 10.00 slovesna sveta maša, ki jo bo vodil nadškof, msgr. Alojzij Cvikl.

- Obhajanje zakramenta svete birme v naši župniji bo v nedeljo, 1. oktobra, ob 10.00. V pripravi na prejem zakramenta bo prihodnjo nedeljo, 10. 9., dopoldan birmanski dan. Udeležba je za birmance in birmanke obvezna. Podrobnejša navodila bodo dobili ta teden pri verouku oz. starši preko e-pošte.

- Kristjana sta postala Matic Mlaker in Oliver Pernek, oba iz Razvanja.

Poročili se bodo:

- Primož Wagner, rkt, samski in Nastja Florijančič, rkt. samska.

- Boštjan Tašner, rkt, samski in Simona Borovnik, rkt, samska.

- Tomaž Kodrič, rkt, samski in Kristina Šauperl, rkt, samska.