21. nedelja med letom

- Kristjana sta postala Zala Cebe iz Bohove in Timotej Fifer – Božnik iz Pivole. Čestitamo!

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Poročila se bosta Marko Tkalec, samski, rim. katolik in Zlatka Bracanović, samska, pravoslavne vere. Čestitamo!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- V nedeljo, 3. 9., bo ob 9.00 v Razvanju sveta maša ob začetku katehetskega leta. V Hočah pa na Slomškovo nedeljo, 24. 9.

- Novo katehetsko leto bomo začeli v ponedeljek, 4. septembra. Urnik in katehetsko pismo bosta v tem tednu objavljena na spletni in FB strani župnije. Tam bo tudi vpisnica. Starši jo natisnite in jo veroučenci izpolnjeno prinesejo k verouku. K prvi uri verouka naj prinesejo podpisana veroučna spričevala.

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 9. 9. Program se bo začel ob 8.30 sočasno na treh krajih: molitvena ura v baziliki, srečanje za mlade (zlasti ministrante) v Frančiškovi dvorani, križev pot po romarski poti. Ob 9.30 bodo v baziliki pete litanije in ob 10.00 slovesna sveta maša, ki jo bo vodil nadškof, msgr. Alojzij Cvikl.

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični pod geslom: »Kdo praviš, da sem?«,  bo v soboto, 16. 9. Mladi, lepo vabljeni. Prijavite se v župnijski pisarni do nedelje, 10. septembra. Geslo letošnje Stične mladih je ‘Kdo praviš, da sem?’ in odgovarja na dileme mladih. V porastu uporabe družbenih omrežij se namreč v mnogih mladih poraja vprašanje identitete – od kod izhajam, kdo sem? Ustvarjalci letošnjega festivala so navdih za geslo našli v svetopisemskem odlomku iz 2. pisma Korinčanom (2 Kor 5, 17-21), ki na to vprašanje odgovarja s preprostim: “Če je torej kdo v Kristusu, je nova stvaritev. Staro je minilo. Glejte, nastalo je novo.” Zato želijo mlade spodbuditi, da ustvarijo novo identiteto oziroma mišljenje v Kristusu.