Sveta Trojica 2023

- Prispele so fotografije zakonskih jubilantov. Dobite jih pred ali po sv. maši v župnijski pisarni.

- V torek, pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po večerni sveti maši vabljeni k ogledu serije The Chosen (Izvoljeni).

- V četrtek, 8. junija, bo praznik svetega Rešnjega Telesa in Krvi -  za kristjane eden največjih praznikov Zunanjo slovesnost tega praznika bomo obhajali s slovesno evharistično procesijo pri večerni sveti maši. Lepo vabljeni!

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.30 sveta maša in po njej telovska procesija pri svetem Lenartu.

- Škofijski odbor za mlade Maribor vabi na nočno peš romanje na Ptujsko Goro, v soboto, 24. junija 2023, s pričetkom ob 18. uri izpred župnijske cerkve v Slivnici pri Mariboru. Pot nas bo vodila skozi Rače in Cirkovce na Ptujsko Goro, kjer bomo okoli polnoči zaključili z zahvalno sveto mašo. Zaradi lažje organizacije prosimo, če se na romanje prijavite na mail: jure.sojc@nadskofija-mb.si

- Učenci, ki bodo letos končali 6., 7. in 8. razred prijazno vabljeni, da se udeležite  programa PUSTOLOVŠČI-NA, ki bo bo od 28. 6. do 30. 6., v Zavodu Antona M. Slomška in okolici. Dopoldanski čas bo prežet z zabavnim učenjem. Popoldanski čas bo športno-pustolovski: iskanje skritega zaklada, igre brez meja, dejavnosti na prostem in v športni dvorani … V večernem času se bomo družili ob ognju (pekli hrenovke itd.), opazovali zvezde, spoznavali Maribor … Nekaj pa mora ostati skrivnost oz. priložnost za odkrivanje pustolovskega duha. Cena: 50 € na osebo. Prijave zbirajo do 15. 6. oz. do zapolnitve prostih mest. Prijavnice in več informacij najdete na spletni strani Zavoda A. M. Slomška (www.z-ams.si).

- Dragi otroci in mladi, prisrčno vabljeni na oratorij, ki bo potekal v Hočah (hoškem župnišču) od 3. do 7. julija, med 9.00 in 14.00. Pridite, da bomo skupaj prepevali, se igrali, kaj novega izvedeli, se kam skupaj odpravili, kaj dobrega pojedli in seveda spoznavali Jezusa in njegovo veliko ljubezen do nas. Letos se bomo posvetili Jezusovim prilikam. Prispevek za oratorij (material in malico) je 20 €. Vabilo in prijavnice so dobili starši na e-naslove, lahko pa jih otroci dobijo tudi pri verouku ali izhodu iz cerkve.  Prijavite se najkasneje do 26. junija!

- Na spletni strani Družine je dosegljiv spletni Vodnik po duhovnih vajah 2023 (razdeljen po duh. vajah za osnovnošolce, dijake, študente, odrasle, družine …). Naj bo v poletnih mesecih čas tudi za Boga in rast vere! https://www.druzina.si/uporabniske-strani/darilo-e-knjiga