Binkošti 2023

- Prispele so fotografije zakonskih jubilantov. Dvignete jih lahko uro pred večerno sv. mašo ali pa po njej v župnijski pisarni.

- V torek, pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po večerni sveti maši odpade ogled serije The Chosen (Izvoljeni).

- Zaradi sredine slovesnosti na Ptujski Gori bomo s šmarnicami v naši župniji končali že v torek, 30. maja. Pri maši bodo peli Jurčki, ki bodo po maši imeli še kratek koncert. Lepo vabljeni!

V sredo, 31. maja 2023, bo v Katoliški cerkvi potekala molitev za sinodo. Glavni molitveni namen bo, da bi celoten sinodalni proces potekal pod okriljem Device Marije in da bi v njem dejavno sodelovali različni cerkveni poklici in službe. Zato lepo vabljeni na Ptujsko goro, kjer bo ob 19.00 molitvena ura in sveta maša, ki jo bo daroval mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl. Avtobus je poln in bo izpred cerkve odpeljal ob 18.00. Se pa seveda lahko romanju pridružite z osebnimi vozili.

- V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Prosimo, da se sestanka zagotovo udeležite.

- Pred nami je prvi četrtek, petek in sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Vabljeni na romanje župnijskih sodelavcev, ki bo v soboto, 3. junija 2023, v Novo Štifto pri Sodražici in Ribnico. Cena romanja je (prevoz in kosilo) okoli 35 € (odvisno od števila prijavljenih). Prijavite se ge. Brigiti Bedenik 031 32 39 37, najkasneje do torka, 30. maja 2023.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri svetih mašah namenjene obnovi cerkvenih objektov.

- Škofijski odbor za mlade Maribor vabi na nočno peš romanje na Ptujsko Goro. Romanje bo potekalo v soboto, 24. junija 2023, s pričetkom ob 18. uri izpred župnijske cerkve v Slivnici pri Mariboru. Pot nas bo vodila skozi Rače in Cirkovce na Ptujsko Goro, kjer bomo okoli polnoči zaključili z zahvalno sveto mašo. Na romanje so povabljeni vsi, mladi in stari – vsi, ki čutijo v srcu zahvalo. Zaradi lažje organizacije prosimo, če se na romanje prijavite na mail: jure.sojc@nadskofija-mb.si

- Dragi otroci in mladi, prisrčno vabljeni na oratorij, ki bo potekal v Hočah (hoškem župnišču) od 3. do 7. julija, med 9.00 in 14.00. Pridite, da bomo skupaj prepevali, se igrali, kaj novega izvedeli, se kam skupaj odpravili, kaj dobrega pojedli in seveda spoznavali Jezusa in njegovo veliko ljubezen do nas. Letos se bomo posvetili Jezusovim prilikam. Prispevek za oratorij (material in malico) je 20 €. Vabilo in prijavnice so dobili starši na e-naslove, lahko pa jih otroci dobijo tudi pri verouku ali izhodu iz cerkve.  Prijavite se najkasneje do 26. junija!

- Na spletni strani Družine je dosegljiv spletni Vodnik po duhovnih vajah 2023 ( razdeljen po duh. vajah za osnovnošolce, dijake, študente, odrasle, družine …). Naj bo v poletnih mesecih čas tudi za Boga in rast vere! https://www.druzina.si/uporabniske-strani/darilo-e-knjiga

- Kristjani so postali: Lisa in Lana Haložan ter Aleksander Klinc. Čestitamo!