6. velikonočna nedelja - a

- Veroučenci in starši,  še naprej vabljeni k šmarnični pobožnosti.

- V ponedeljek, torek in v sredo so pred praznikom Gospodovega vnebohoda prošnji dnevi. To so dnevi molitve za Božji blagoslov pri delu na polju, v šoli, v pisarnah, tovarnah, pa tudi dnevi molitve za mir in varnost našega življenja.

- Vabljeni na brezplačne meritve v RK Hoče, ki bodo v torek, 16. 5. 2023, od 7.30 do 9.00 v prostorih Korka Hoče. Nastavljene bodo table za večjo vidljivost. Udeležijo se lahko krajani Občine Hoče - Slivnica.

- V torek, pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po večerni sveti maši vabljeni v župnišče na ogled serije The Chosen (Izvoljeni).

- V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda, zato lepo vabljeni k sveti maši. Ob 10.00 bo sveta maša tudi pri Križni kapeli.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: ''Ukrajina od igre prestolov do vojne za samostojnost.'' Ob izidu knjige v luči ukrajinske vojne na pragu naše Evrope, spoznavanje zgodovine ukrajinskega naroda skozi oči zgodovinarja, nam bo predstavil dr. ALEŠ MAVER. Moderatorka večera je ravnateljica Celjske Mohorjeve družbe dr. TANJA OZVATIČ. Predavanje bo v župnišču Hoče, v petek, 19. maja 2023, ob 19.45. Lepo vabljeni!

- V soboto bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- Za Hoče in Razvanje primanjkuje mašnih namenov, zato prosimo zanje. Gospod rad usliši, karkoli ga bomo prosili, če smo le “v Njem” z iskreno vero in čistim srcem. Prav in dobro je, da prosimo za naše rajne in imamo v misih njihovo večno življenje. Gotovo pa je v naših srcih še polno drugih prošenj, misli, želja, hvaležnosti, skrbi … Zakaj ne bi tudi teh izročili Gospodu pri sveti maši, ko nam je najbližje? Prošnja za zdravje, zahvala ob rojstnem dnevu, praznovanje obletnice poroke ali preprosto v slavo Gospodu za vse, kar smo in za to, kar je On.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini, Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.

- Poročila se bosta Uroš Korpar, rkt, samski in Lea Partlič, rkt, samska. Čestitamo!

- Župnijska karitas Hoče vabi starejše farane župnije sv. Jurija, starejše od 75 let, na srečanje, ki bo v soboto, 27. maja 2023. Naše srečanje bomo pričeli s sveto mašo ob 14. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija Hoče. Po sveti maši se bomo družili v hoškem župnišču. Veselimo se srečanja z vami.