5. velikonočna nedelja, Florjanova

S prvim majem smo začeli s šmarnicami. Letos spoznavamo življenje bl. Alojzija Grozdeta.  V šmarnicah bomo Grozdetovo pot spoznavali skupaj z najstnikom Filipom in njegovimi mladostnimi preizkušnjami, iskanjem mesta v svetu in družbi.

- V ponedeljek, 8. 5., bo po večerni sveti maši v cerkvi kratek sestanek s starši letošnjih prvoobhajancev.

- V torek, pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek nadaljujemo z ogledom serije The Chosen (Izvoljeni). Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS.

- Pohod za življenje bo letos prvič potekal tudi v Mariboru. Pridružite se 13. maja: ob 9.00 sv. maša pri frančiškanih,  na Grajskem trgu pa ob 9.30, kjer se bomo javno zavzeli za nedotakljivost človeškega življenja, od spočetja do naravne smrti.  Ob tej priložnosti se bodo prodajale kratke majice za kritje stroškov organizacije pohoda. Majice boste lahko kupili to nedeljo po sveti maši. Priporočen dar je 12 eurov. Če kdo tega ne zmore, lahko da  manj, kdor želi, lahko da tudi več. Za vsak dar vam bodo zelo hvaležni.

- Prihodnjo nedeljo bo pri sveti maši ob 10.00 srečanje zakonskih jubilantov. Obnovili bodo svojo zakonsko obljubo. Večina klopi v cerkvi bo rezerviranih zanje in njihove družinske člane. Hvala za razumevanje! Srečanje bodo po sveti maši nadaljevali v župnišču.

- Za Hoče in Razvanje primanjkuje mašnih namenov, zato prosimo zanje (za pokojne, za zdravje …, in druge namene)

- Vabljeni na romanje v Međugorje, ki bo od 27. do 30. junija 2023. Duhovni vodja bo g. Dejan Frangež. Prijavite zbira Marta Sprogar (040 429 807) iz Sl. Bistrice. Prijave zbirajo do zapolnitve enega avtobusa. Takrat tudi poravnate 70 €, ostalo (129 €) na avtobusu. Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete program romanja.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Namenjen je vsem mladim, ki so stari med 15 in 35 let.  Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini, Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.