4. velikonočna - nedelja Dobrega Pastirja

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo jutri, 1. maja. Ena od smeri odhoda bo tudi iz Maribora. V Hočah se lahko romarjem pridružite ob 8.15. Postanki bodo še v Slivnici, Račah in Cirkovcah, ob 16.00 pa bo sveta maša na Ptujski Gori. Peš se gre samo v eno smer, za nazaj bo organiziran prevoz, če bo potreba po tem ali pa se bodo romarji povezali po avtomobilih.

- S prvim majem začenjamo s šmarnicami, s to lepo majsko pobožnostjo, ki ni namenjena le prvoobhajancem. Šmarnična pobožnost je lepa priložnost, da se kot občestvo srečamo med seboj in z Marijo ter Jezusom pri sv. mašni daritvi. Letos bomo prisluhnili šmarnicam Dragice Šteh z delom Več kot spletni prijatelj – Blaženi Alojzij Grozde – vzornik za naš čas, ki  so nastale ob stoti obletnici rojstva bl. Alojzija Grozdeta, ki je bil goreč kristjan in vdan Marijin častilec. V svojih pesmih je opeval lepoto in dobroto nebeške Matere, h kateri se je tako rad zatekal v svojih stiskah in težavah. Njegovo otroštvo je bilo zaznamovano z revščino, žalostjo in osamljenostjo. Njegova iskrena in trdna vera ga je celo stala življenja. V šmarnicah bomo Grozdetovo pot spoznavali skupaj z najstnikom Filipom in njegovimi mladostnimi preizkušnjami, iskanjem mesta v svetu in družbi.

- V torek, pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Ta torek odpade ogled serije The Chosen (Izvoljeni). Lepo vabljeni zopet po prvomajskih praznikih.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi vse gasilce naših treh gasilskih društev Bohova, Hoče in Razvanje na praznovanje Florjanove nedelje.V čast sv. Florjanu, zavetniku gasilcev, bo v nedeljo 7. maja 2023, ob 10. uri sveta maša v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču tudi pogostitev z družabnim srečanjem. Ponovno se veselimo praznovanja, naj Florjanova nedelja ostaja naša tradicija. To naj bo drobna zahvala za vsa vaša nesebična dejanja in pomoč. Sodelavci Župnijske karitas

Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70 in več). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 14. maja 2023, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Prijavite se g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 5. maj 2023. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci Župnijske karitas

Pohod za življenje bo letos prvič potekal tudi v Mariboru. Pridružite se 13. maja: ob 9.00 sv. maša pri frančiškanih,  na Grajskem trgu pa ob 9.30, kjer se bomo javno zavzeli za nedotakljivost človeškega življenja, od spočetja do naravne smrti.  Ob tej priložnosti se bodo prodajale kratke majice za kritje stroškov organizacije pohoda. Majice boste lahko kupili v nedeljo po sveti maši. Priporočen dar je 12 eurov. Če kdo tega ne zmore, lahko da  manj, kdor želi, lahko da tudi več. Za vsak dar vam bodo zelo hvaležni.

- Vabljeni na romanje v Međugorje, ki bo od 27. do 30. junija 2023. Duhovni vodja bo g. Dejan Frangež. Prijavite zbira Marta Sprogar (040 429 807) iz Sl. Bistrice. Prijave zbirajo do zapolnitve enega avtobusa. Takrat tudi poravnate 70 €, ostalo (129 €) na avtobusu. Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete program romanja.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Namenjen je vsem mladim, ki so stari med 15 in 35 let.  Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini, kjer ponujajo več različnih paketov med katerimi lahko izbirajo romarji. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.