3. velikonočna nedelja, Jurjeva

- »Poklicani, da bi živeli« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki ga obhajamo od 23. do 30. aprila 2023. V tednu molitve posebej molimo za nove duhovne poklice, svetost ter stanovitnost poklicanih. V naši župniji bo tako po sveti maši tiha molitev pred najsvetejšim do 20.00. Stopimo v teden molitve z novim žarom, v zavedanju, da je z nami On, ki je vstal in živi in daje »prihodnost in upanje« (Jer 29,11). Pridružimo se dogajanju v župniji, pa tudi doma. Za nove duhovne poklice pogosto in goreče molimo, iščimo novih molivcev, jasno oznanjajmo evangelij poklicanosti, o ljudeh v duhovnih poklicih govorimo pozitivno in spodbudno, ne bojmo se nagovoriti mlade (tudi v svoji družini), da razmislijo o morebitnem duhovnem poklicu; radi jih spodbudimo, da si poiščejo spremljevalca na poti razločevanja poklicanosti vse dokler Božjemu vabilu ne izrečejo končnega »DA«.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po sveti maši vabljeni k ogledu šestega dela serije The Chosen (Izvoljeni). Serija je dosegla neverjeten uspeh po vsem svetu. Milijoni gledalcev po svetu poročajo o tem, da jim je spremenila pogled na vero in življenje. Serijo si lahko pogledate tudi preko aplikacije na pametnih televizijah ali preko računalnika.

- Pred nami so prvomajske počitnice (27. 4. – 2. 5.) in vsem (vero)učencem želimo, da se spočijejo, jih preživijo v naravi, s prijatelji in najbližjimi.

Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v ponedeljek, 1. maja. Romanje bo potekalo pod geslom »Vem, komu sem veroval« (2 Tim 1,12). Ena od smeri odhoda bo tudi iz Maribora. V Hočah se lahko romarjem pridružite ob 8.15. Postanki bodo še v Slivnici, Račah in Cirkovcah, ob 16.00 pa bo sveta maša na Ptujski Gori. Peš se gre samo v eno smer, za nazaj bo organiziran prevoz, če bo potreba po tem ali pa se bodo romarji povezali po avtomobilih. Lepo vabljeni vsi, ki vam je mar za družine in nove duhovne poklice, še zlasti vabljeni mladi in družine z otroki! Zaradi lažje organizacije se prijavite do 29. 4. (na e-naslov s. Štefke Klemen: stefka.klemen@rkc.si).

- Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70 in več). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo,  14. maja 2023, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 5. maj 2023. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Namenjen je vsem mladim, ki so stari med 15 in 35 let.  Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini, kjer ponujajo več različnih paketov med katerimi lahko izbirajo romarji. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.