Bela nedelja in nedelja usmiljenja

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po sveti maši vabljeni k ogledu petega dela serije The Chosen (Izvoljeni). Serija je dosegla neverjeten uspeh po vsem svetu. Milijoni gledalcev po svetu poročajo o tem, da jim je spremenila pogled na vero in življenje. Serijo si lahko pogledate tudi preko aplikacije na pametnih televizijah ali preko računalnika.

- V četrtek po sv. maši vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na Kulturno-izobraževalni večer: POTApisni KAZAHSTAN. Mladinska delavka, prostovoljka in domačinka BRINA SMOVNIK nam bo predstavila življenje v tej državi, kaj pomeni pripraviti in izvesti oratorij, spoznali bomo kazaške stepe in misijon na obrobju mesta Astana, kjer deluje naš misijonar br. Miha Majetič. Predavanje bo v župnišču Hoče v petek, 21. 4. 2023, ob 19.45.

V soboto, 22. aprila, bo romanje ministrantov in ministrantk naše škofije. Tisti, ki so se prijavili, bodo poromali v Olimje, kjer bo sv. maša. Ogledali si bodo še cerkev in lekarno ter obiskali Čokoladnico in Jelenov greben. Romanje bodo zaključili v Šmarju pri Jelšah.

- JURJEVANJE - Vabljeni na farno praznovanje v nedeljo, 23. aprila 2023: 9.00: sveta maša v cerkvi sv. Jurija;  b 10.15: blagoslov konjev; ob 10.30: proslava s kulturnim programom v kulturnem domu Hoče.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v ponedeljek, 1. maja. Romanje bo potekalo pod geslom »Vem, komu sem veroval« (2 Tim 1,12). Ena od smeri odhoda bo tudi iz Maribora. V Hočah se lahko romarjem pridružite ob 8.15. Postanki bodo še v Slivnici, Račah in Cirkovcah, ob 16.00 pa bo sveta maša na Ptujski Gori. Lepo vabljeni vsi, ki vam je mar za družine in nove duhovne poklice, še zlasti vabljeni mladi in družine z otroki! Zaradi lažje organizacije se prijavite do 29. 4. (na e-naslov s. Štefke Klemen: stefka.klemen@rkc.si).

Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70 in več). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 14. maja 2023, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 5. maj 2023. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci Župnijske karitas

- Svetovni dan mladih (SDM) je srečanje, ki približno vsako 3. leto privabi velike množice mladih z vseh koncev sveta. Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Papež Frančišek si je zanj izbral geslo: “Marija je vstala in se odpravila v naglici”. V letošnji poslanici papež mlade nagovarja, da vstanejo in se prebudijo v življenje ter spet zaživijo po teh težkih časih. Kot Marija, moramo tudi mi včasih za sabo pustiti skrbi in strahove ter zaupati Bogu, ker samo on zares ve kaj je za nas najboljše. Svetovni dan mladih je namenjen vsem mladim, ki so stari med 15 in 35 let. Seveda pa se ga lahko udeležijo tudi vsi ostali. Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini (informacije so na njihovi spletni strani), kjer ponujajo več različnih paketov med katerimi lahko izbirajo romarji. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.