5. postna nedelja - tiha

- Radijski misijon bo na Radiu Ognjišče od 26. marca do 1. aprila 2023. Mnogi so mnenja, da se ob vojni, ki jo spremljamo, rušijo temelji svetovnega reda. Dejansko že dlje časa lahko opazujemo hud napad liberalnih idej, ki brutalno in brez treznega pomisleka rušijo skoraj vse temelje na katerih je deloval zahodni svet. V luči teh tem, ki pretresajo svet, so letošnji Radijski misijon naslovili: »Ko se temelji reda podirajo.« S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih bo sodeloval nadškof msgr. dr. Marjan Turnšek. V kratkih pričevanjih, svetovalnici in pogovorih, bodo sodelovali tudi drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu, na spletni strani Radia Ognjišče.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Nekateri verjetno poznate serijo The Chosen (Izvoljeni).  Gre za serijo o Kristusovem življenju, ki na nov in svež način prikazuje njegovo delovanje z zornega kota ljudi, ki se jih je dotaknil in spremenil. Serija z vsako sezono podira rekorde in prestavlja mejnike v filmski industriji.  Zakaj sploh gledati Izbrane? Kot argument si lahko izposodimo kar besede glavnega igralca: “Zgodba je tako večplastna, da se na neki točki dotakne vsakogar. Vsakdo, ki mu bije srce, bo našel v njej kaj, kar ga bo nagovorilo.” Serijo lahko spremljate preko aplikacije, ki si jo naložite na telefon ali televizijo. Kdor pa bi jo želel gledati v družbi, lepo vabljen ob torkih po večerni sveti maši v veroučno učilnico. Po ogledu bo tudi priložnost za pogovor …

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira IZDELOVANJE PRESMECEV ZA CVETNO NEDELJO. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v staro župnišče  do petka dopoldan. Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo v petek, 31. marca, od 16.00 dalje. S seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi primorskih cerkva. Prostovoljni prispevki za presmece pa delovanju našega Katoliškega društva!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju naših cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Priložnost za sveto spoved je po večerni sveti maši. Pri frančiškanih v Mariboru bo spovedni dan ob radijskem misijonu v petek, 31. 3. 2023, od 7. do 19. ure. V velikem tednu od ponedeljka do petka (3.- 7. 4. 2023) bo v baziliki celodnevno spovedovanje od 7. do 12. ure in od 14. do 19. ure.

- Kristjan je postal Luka Vešnik iz Pivole. Čestitamo!