Vnesite vaš naslov

- Smo v tednu družine  (18 - 25. 3.) z geslom »Mir se začne v družini«. Od ponedeljka, 20. marca, do petka, 24. marca, bo vsak večer potekalo predvidoma dvajsetminutno Zoom srečanje družin ob 19.45.

19.45 molitev za družino k sv. Jožefu moli določena družina, vsak dan iz druge škofije;

19.47 kratek kviz s štirimi vprašanji, da vključimo otroke v sodelovanje;
19.50 zgodba o miru;
20.00 pesem: poje določena družina, vsak dan iz druge škofije;
20.03 zaključna molitev, kratek pozdrav škofa (vsak večer iz druge škofije) in blagoslov družinam.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Po sedmih letih bo v sredo g. nadškof dr. Alojzij Cvikl v naši župniji opravil kanonično vizitacijo. "Vizitacija" pomeni škofov obisk neke župnije, ko se seznani z župnijo in njenimi župljani. Ob 16.30 se bo srečal s člani ŽPS, ključarji, katehistinjami … Ob 18.00 pa bo vodil somaševanje v župnijski cerkvi. K tej sveti maši vsi lepo vabljeni, tudi družine naših veroučencev (zlasti prvoobhajancev in birmancev).

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Na postne petke vabljeni v župnijsko cerkev k pobožnosti križevega pota, ki je ob 17.30.

- Vsako postno nedeljo je ob 15.00 križev pot na Ptujski Gori. Začetek pri križu ob romarskem vodnjaku, ob 16.00 pa sveta maša v baziliki.

V soboto, 25. marca, bo ob 16.30 molitveno srečanje družin. Prav lepo vabljeni!

- Prav tako v soboto bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Oboje bo v veroučni učilnici.

- Prihodnjo nedeljo se premakne ura na poletni čas! Tako bodo že od prihodnje nedelje dalje večerne svete maše ob 19.00 v Hočah in v Razvanju ob 18.00.

- Radijski misijon bo na Radiu Ognjišče od 26. marca do 1. aprila 2023. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval nadškof msgr. dr. Marjan Turnšek.

Če želite spremeniti svet, pojdite domov in ljubite svojo družino.

(Mati Terezija)