3. postna nedelja

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina bo imela svoje srečanje v torek po sveti maši. Pogovarjali se bomo o Božji besedi v Apostolskih delih: 18. poglavje  (Apd 18). Lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo!

- RK Hoče organizira v sredo, 15.3.2023 od 7.30 - 9.00 v prostorih Kork-a Hoče brezplačne meritve. Nastavljene bodo table za večjo vidljivost. Udeležijo se lahko krajani Občine Hoče - Slivnica.

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Na postne petke vabljeni v župnijsko cerkev k pobožnosti križevega pota, ki je ob 17.30.

- Katoliško drutšvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer »Po cirkuških poteh na Irskem«, ki bo v petek, 17. 3., ob 18.50. NASTJA FEKONJA nas bo na potopisnem predavanju popeljala skozi 11-mesečno izkušnjo, kjer je bila v sklopu projekta European Solidarity Corps v Galwayu na Irskem in kot prva Slovenka poučevala pri organizaciji Galway Community Circus.
Predstavila nam bo tamkajšnjo tradicijo, razkrila najlepše kotičke v Galwayu, zaupala izzive, s katerimi se je soočila ter kako je s pomočjo dolge palice uspešno prehodila žico čez porečje reke Corrib.

- Vsako postno nedeljo pa bo ob 15.00 križev pot na Ptujski Gori. Začetek bo pri križu ob romarskem vodnjaku, ob 16.00 pa sveta maša v baziliki.

- Za teden družine 2023 (18 - 25. 3.)  so izbrali geslo »Mir se začne v družini«. Od ponedeljka, 20. marca, do petka, 24. marca, bo vsak večer potekalo predvidoma dvajsetminutno
Zoom srečanje družin ob 19.45.

Časovnica:

19.45 molitev za družino k sv. Jožefu moli določena družina, vsak dan iz druge škofije;

19.47 kratek kviz s štirimi vprašanji, da vključimo otroke v sodelovanje;
19.50 zgodba o miru;
20.00 pesem: poje določena družina, vsak dan iz druge škofije;
20.03 zaključna molitev, kratek pozdrav škofa (vsak večer iz druge škofije) in blagoslov družinam.

- Radijski misijon bo na Radiu Ognjišče od 26. marca do 1. aprila 2023. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval nadškof msgr. dr. Marjan Turnšek.