1. postna nedelja

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina bo imela svoje srečanje v torek po sveti maši. Pogovarjali se bomo o Božji besedi v Apostolskih delih: 17. poglavje  (Apd 17). Lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Če kdo ne more več v cerkev, pa želi obisk duhovnika na domu, naj pokliče v župnišče.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije.

- Prihodnjo nedeljo (in naslednji ponedeljek) imamo v naši župniji celodnevo češčenje Najsvetejšega. Sv. Maše bodo v Hočah kot običajno, med svetimi mašami pa priložnost za skupno molitev rožnega venca, za osebno molitev in tudi molitev v tišini. Vzemimo si čas in sedimo k Jezusovim nogam. S češčenjem bomo ob 15.00 nadaljevali v Razvanju do 17.00, ko bo tam sv. maša.

- V postnem času vabljeni k pobožnosti križevega pota ob  petkih ob 17.30.

- Vsako postno nedeljo pa bo ob 15.00 križev pot na Ptujski Gori. Začetek bo pri križu ob romarskem vodnjaku, ob 16.00 pa sveta maša v baziliki.

- Agencija Aritours vabi na 26. tradicionalno postno romanje v Avstrijo (Dunaj in Mariazell), ki bo 23. in 24. marca. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 219 € (45 romarjev), Možna doplačila: enoposteljna soba 30 €, zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini: 6,40 € (za osebe starejše nad 75 let 9,60 € ), 11 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Prijavite se g. župniku samo še do nedelje, 26. marca. Ob prijavi poravnate 70 € in morebitno odstopnino.

- Slovenska karitas zbira sredstva za humanitarno pomoč trpečim ob potresu v Turčiji in Siriji. Kdor bi želel darovati, si lahko ob izhodu iz cerkve vzame položnico. Prispevate lahko tudi s poslanim SMS sporočilom KARITAS5 ali KARITAS10 (darujete 5 ali 10 €) na 1919. Skupaj bodimo blizu in v oporo ljudem v Turčiji in Siriji, ki so se znašli v tej hudi stiski, tako s pomočjo kot z molitvijo. Iskrena hvala!

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.