- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari in posvečenih oseb.

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Lepo vabljeni k sveti maši z obredom pepeljenja. Tako kristjani pričnemo duhovno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- Vabilo na molitveno srečanje:  Spoštovani starši, vabimo vaše družine na molitveno skupino za družine naših veroučencev. Skupaj bomo molili za vaše družine, kdaj pripravili kakšno sodelovanje pri kateri od svetih maš, si pogledali kakšen kratek filmček, skupaj bomo kdaj kam poromali in zagotovo se bo našlo še kaj, kar bomo lahko z veseljem naredili skupaj…Pridite in spodbudite še kakšno družino. Se vidimo na prvem srečanju, ki bo v soboto 25.2. ob 16:30.

- Vsako postno nedeljo bo ob 15.00 križev pot na Ptujski Gori. Začetek bo pri križu ob romarskem vodnjaku, ob 16.00 pa sveta maša v baziliki. Lepo vabljeni!

- Agencija Aritours vabi na 26. tradicionalno postno romanje v Avstrijo (Dunaj in Mariazell), ki bo 23. in 24. marca. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 219 € (45 romarjev), Možna doplačila: enoposteljna soba 30 €, zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini: 6,40 € (za osebe starejše nad 75 let 9,60 € ), 11 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Prijavite se v župnišču, kjer tudi poravnate 70 € in morebitno odstopnino.

- Slovenska karitas je pred dnevi začela z akcijo zbiranja sredstev za humanitarno pomoč trpečim ob potresu v Turčiji in Siriji. Kdor bi želel darovati, si lahko ob izhodu iz cerkve vzame položnico. Prispevate lahko tudi s poslanim SMS sporočilom KARITAS5 ali KARITAS10 (darujete 5 ali 10 €) na 1919. Skupaj bodimo blizu in v oporo ljudem v Turčiji in Siriji, ki so se znašli v tej hudi stiski, tako s pomočjo kot z molitvijo. Iskrena hvala!