Novo leto - a

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V sredo bo v naši župniji mesečno srečanje dekanijskih duhovnikov. Začnemo ga s sveto mašo ob 9.00 – kdor more, lepo vabljen, da se je udeleži.

- Pogreb zaslužnega papeža Benedikta XVI. bo v četrtek, 5. januarja 2023, ob 9.30 na Trgu svetega Petra. Vodil ga bo papež Frančišek. Verjamem, da bomo pogreb lahko spremljali tudi na televiziji. Verjetno tudi na TV SLO – če pa ne, pa zagotovo na EXODUS TV!!! Spomnimo se pokojnega papeža in drugih rajnih v molitvi!

- V četrtek po večerni sveti maši lepo vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

- V petek, 6. 1., je praznik Gospodovega razglašenja - svetih treh kraljev. Praznik najbolj poznamo po tem, da so takrat prišli trije kralji k novorojenemu Jezusu in prinesli vsak po eno darilo. V spomin na to na ta dan v jaslice postavimo te tri kralje: Gašperja, Miho in Boltežarja. Ponekod (tudi pri nas) praznik imenujejo tudi tretji božič, večer pred njim pa tretji sveti večer. S kralji se konča “božična doba”.

- Najlepša hvala vsem, ki so poskrbeli za  postavitev jaslic v cerkvah, za krašenje, hvala pevcem, ministrantom … Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k doživetemu obhajanju božičnih praznikov.

- V tem tednu bomo zaključili z misijonsko adventno akcijo Otroci za otroke. Svoj denarni dar, ki ste ga zbrali v tem času v škatlici prinesete v cerkev in ga položite k jaslicam (lepo vabljeni v petek, na praznik svetih treh kraljev) ali pa starši nakažejo na TRR račun: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana, SI56 0201 4005 1368 933. Hvala vsem za sodelovanje in velikodušnost.

- V nedeljo, 15. 1., bodo pri sveti maši ob 10.00 s petjem sodelovali Fantje na vasi, moški sekstet KUD Rače. Po maši bodo imeli skupaj s komornim zborom Škrjančki kratek koncert božičnih pesmi. Lepo vabljeni.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi. Vabljeni, da obnovite naročnino ali se na novo naročite. Ognjišče – 38,90, Družina – 149 € do 31. januarja, kasneje 166,40 €, Misijonska obzorja - 9 €, Prijatelj – 15 €, Mohorjeve Knjige za leto 2024 – 55 €, Mavrica – 49,90 €, Beseda med nami – 29,40 €, Najst – 33 €, Božje okolje – 33 €, Magnificat – 63,70 €, Svet in ljudje – 44,90 €