2. adventna - a

- Sveti Miklavž bo obiskal našo župnijo in obdaril otroke (vključno z otroki 4. razreda) v ponedeljek, 5. decembra ob 17.00 v dvorani Kulturnega doma Hoče. Medtem, ko bomo čakali sv. Miklavža z njegovim spremstvom, bomo prisluhnili kratkemu programu. Župnijska karitas se (skupaj z donatorji), ki sicer deloma krije stroške daril, zahvaljuje za vsak prostovoljni dar.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, zato lepo vabljeni k sveti maši. V adventnem času je ta praznik znamenje, kako se pripravljati na Gospodov prihod. Najvažnejše je, da mu pripravimo brezmadežno srce, osvobojeno greha in zlega. Brezmadežna Marija je preroško znamenje in podoba, ki tudi nas spodbuja k prizadevanju za svobodo srca in čisto prosojnost pred Bogom.

- V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec in adventni koledar (otroci, ne pozabite na akcijo Otroci za otroke!) zbirata k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Priporočamo vam, da pravočasno naberete mah za jaslice. Če kdo more, naj ga prinese tudi za jaslice v cerkvi! Bog povrni!

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,00 €)

- Verski tisk v letu 2023:

• Ognjišče – preko župnije 37,40, po pošti pa 38,90
  • Družina – 149 € do 31. januarja, kasneje 166,40 €
  • Misijonska obzorja - nespremenjeno 9 €
  • Prijatelj – 1 5€
  • Mohorjeve Knjige za leto 2024 – 55 €
  • Mavrica – 49,90 €
  • Beseda med nami – 29,40 €
  • Najst – 33 €
  • Božje okolje – 33 €
  • Magnificat – 63,70€
  • Svet in ljudje – 44,90 €

Verski tisk vzemimo kot pomoč za duhovno rast in spodbuda na poti k Bogu. Lepo vabljeni, da obnavljate naročnino na verski tisk ali se na novo naročite. Lahko preko župnije ali pa prejemate po pošti na dom.