28. nedelja med letom - c

- V torek po sveti maši (ki je ob 18-ih) bo v župnišču imela srečanje biblična skupina. Naše druženje je namenjeno razmišljanju o Božji besedi, izmenjavi izkustev ob njenem branju ali poslušanju ter razumevanju Svetega pisma. Druženje in skupna »hoja«  ob Božji besedi nam je v veliko pomoč. Tema našega tokratnega srečanja so Apostolska dela, 2. poglavje, 1. do 47. vrstica (Apd 2, 1-47). – Lepo vabljeni vsi, ki vas zanima Sveto pismo!!

- V četrtek, 13. 10. bo po večerni sveti maši sestanek članov ŽPS. Lepo vabljeni tudi k sveti maši.

- V četrtek, po večerni sveti maši, vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetješim.

- V soboto, 15. 10., bo med 9.00 in 15.00 v Mariboru v prostorih škofijske gimnazije srečanje letošnjih pripravnikov za sv. birmo.

- V nedeljo, 23. oktobra 2022, bomo obhajali misijonsko nedeljo – svetovni misijonski dan pod geslom »Vi boste moje priče« (Apd 1,8). Osrednje slovensko praznovanje misijonske nedelje bo letos potekalo v župniji Rogaška Slatina. Ob 15.00 bo molitvena ura s pričevanjem slovenskih misijonarjev, ki so trenutno v domovini. Ob 16.00 bo slovesna sveta maša, pri kateri bosta prepevala otroški in mešani pevski zbor iz domače župnije. Somaševanje duhovnikov bo vodil celjski škof msgr. dr. Maksimilijan Matjaž.

- Mladi iz vse Evrope se bodo zbrali že na 45. novoletnem taizejskem srečanju, ki bo letos v Rostocku (Nemčija), od 28. 12. 2022 do 1. 1. 2023. Srečanje je namenjeno mladim od 16. do 35. leta starosti. Več informacij najdete na spletni strani https://katoliskamladina.si/.

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja! Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.