20. nedelja med letom - c

- Danes, 14. 8., na predvečer praznika Marijinega vnebovzetja vabljeni na Ptujsko Goro, kjer bo ob 19.00 molitvena ura, ob 20.00 sveta maša (somaševanje vodi mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl, po maši procesija z lučkami in ob 24.00 polnočna sveta maša. Na praznik (15. 8.) bodo sv. maše ob 6.30, 8.00, 10.00, 12.30, 16.00 in 19.00.

- Jutri, 15. 8., je slovesni praznik Marijino vnebovzetje - veliki šmaren. Na dan Marijinega vnebovzetja smo povabljeni, da obnovimo posvetitev nas samih in slovenskega naroda Materi Božji, zato lepo vabljeni k svetim mašam.

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Škofijski odbor za mlade škofije Murska Sobota bo po vzoru Mladifesta iz Medžugorja v soboto, 27. avgusta 2022, organiziral 2. Mladinski festival v Sloveniji. Z geslom festivala “S teboj, mati Marija” želimo k nam prenesti utrip Medžugorja. Gre za dogodek, ki je namenjen vsem generacijam s posebnim ozirom na mlade, potekal pa bo v župniji sv. Cirila in Metoda v Radencih. Festival se bo pričel ob 14.00 in zaključil ob 19.00 s sveto mašo.

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 10. 9., od 8.30 dalje (molitvena ura, pete litanije in ob 10.00 sveta maša). Lepo vabljeni!

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični bo v soboto, 17. 9. Mladi, lepo vabljeni. Prijavite se v župnijski pisarni do nedelje, 10. septembra.

- Poročili se bodo: ženin Gregor Božnik, rkt, samski, in nevesta Lucija Fifer, rkt, samska.; ter ženin Gašper Zemljič, rkt, samski in nevesta Maja Gajser, rkt., samska. ČESTITAMO!