5. velikonočna nedelja - c

- Veroučenci, še zlasti letošnji prvoobhajanci, lepo vabljeni k šmarnicam, ki so vsak dan ob 19.00 v župnijski cerkvi.

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Krajevna organizacija Rdečega križa (KORK) Hoče vabi v torek, 17. 5., med 7.30 in 9.30 na brezplačne meritve holesterola, triglicerida, krvnega sladkorja in krvnega tlaka. Meritve bodo v prostorih KORK-A Hoče, Pohorska cesta 15.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na majsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom »Rimska steklenica s Ptuja – spominek ali dragoceno darilo s Ptuja«, ki bo v petek, 20. maja 2022, ob 19.45 v hočkem župnišču. Na predavanju bo predstavljena steklenica z brušenim okrasom iz rimske dobe, najdena v enem od grobov rimske Petovione. Brušen okras posodo opredeljuje v posebno skupino izdelkov, ki jih pripisujemo delavnicam v Egiptu, najverjetneje v Aleksandriji. S slednjo pa je povezan tudi figuralni motiv, saj na ostenju lahko prepoznamo znameniti aleksandrinski svetilnik. Risba sodi med redke ohranjene upodobitve enega od sedmih čudes antičnega sveta iz rimske dobe. Predavala bo arheologinja prof. dr. Irena Lazar, dekanja Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem. Lepo vabljeni!

- V soboto bo po večerni sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni.

- Poročila se bosta ženin Jernej Bergauer, rkt, samski in nevesta Silvija Borko, rkt, samska iz Razvanje. Čestitamo!

- Katoliško društvo dr. A. Murka prosi člane, ki še niso poravnali članarine (še skoraj polovica dosedanjih članov), da jo poravnajo: na TR račun (Katoliško društvo dr. Antona Murka, Hočka cesta 2, Hoče, TRR: SI56 0417 3000 0656 593, Namen: Članarina 2022 Ime in Priimek), ob petkih med 8.00 in 10.00 tajnici društva v župnišču ali pa v kuverti z napisanim imenom in priimkom oddajo g. župniku. Seveda pa vabijo tudi nove člane, da s prispevkom 7,00 € podprejo dejavnosti, ki jih organizira društvo. Hvala!

- Župnijska karitas Hoče vabi starejše farane župnije sv. Jurija, starejše od 75 let, na srečanje, ki bo v soboto, 28. maja 2022. Naše srečanje bomo pričeli s sveto mašo ob 14. uri v cerkvi sv. Jurija Hoče. Po sv. maši se bomo družili v hoškem župnišču. Lepo vabljeni!