Velika noč

- Jutri je velikonočni ponedeljek in dela prost dan. Lepo vabljeni k svetim mašam. Evangelij tega dne nam govori, da Jezus hodi z vsemi obupanimi, ki hodijo s sklonjeno glavo. In ko hodi z njimi na diskreten način, jim ponovno vrača upanje. Skrivnost poti, ki vodi v Emavs, je v tem: navkljub neprijetnostim, ki nas zadevajo, smo še vedno ljubljeni, Bog nas nikoli ne neha imeti rad. Bog bo vedno hodil z nami, vedno, tudi v najbolj bolečih trenutkih, tudi v najhujših trenutkih, tudi v trenutkih poraza – tam je Gospod. To je naše upanje. On je ob nas, hodi z nami. Vedno! To veselo novico o vstajenju podelimo s prijatelji in se skupaj z njimi veselimo.

- Vsak večer 15 minut pred sv. mašo v tem tednu molimo devetdnevnico Božjega usmiljenja. Vabljeni!

- V četrtek po večerni sveti maši lepo vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

- Prihodnja nedelja je bela nedelja in nedelja Božjega usmiljenja. Hkrati pa tudi Jurjeva. Slovesna sveta maša bo ob 10.00. Po njej pa vabljeni, da se pred cerkvijo podružimo ob kozarcu vina, skodelici kave, posladkamo s pecivom ter prisluhnemo našim Jurčkom, ki nam bodo zapeli in zaigrali nekaj pesmi.

- Iskrena hvala vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri pripravi in doživetem obhajanju velikonočnih praznikov.

- Katoliško društvo dr. A. Murka Hoče se lepo zahvaljuje za zelenje,  in vsem, ki ste sodelovali pri izdelavi presmecev. Velika hvala tudi za prostovoljne prispevke; del jih bomo darovali za primorske župnije, ki so priskrbele oljko, del pa za kulturno-izobraževalne večere. Bog vam povrni.

- Na pobudo naših katehetov veroučenci zbirajo zobne ščetke in zobne paste za otroke v Ukrajini. Kdor želi darovati, naj prinese k verouku do 26. aprila. Hvala za sodelovanje!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: »Z VLAKOM NA TIBET, V ŠANGHAJ IN PEKING«  V tokratnem predavanju se bomo podali na streho sveta, si pogledali palačo dalajlame, stopili na veliki kitajski zid in obiskali monumentalno katedralo v Pekingu. Naš vodič bo domačin Dejan Frangež. Predavanje bo v župnišču Hoče v petek, 22. aprila 2022, ob 19.45. Lepo vabljeni!

Župnijska karitas Hoče vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 15. maja 2022, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 6. maj. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga.