Cvetna nedelja - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V torek po sveti maši bo v župnišču imela srečanje biblična skupina. Naše druženje je namenjeno razmišljanju o Božji besedi, izmenjavi izkustev ob njenem branju ali poslušanju, razumevanju Svetega pisma, vprašanjem (z nami bo naš g. župnik). Čeprav se nas Bog najgloblje dotika v tišini srca, pa nam je druženje in skupna »hoja« v veliko pomoč. Tema našega tokratnega srečanja je Janezov evangelij, 11. poglavje. – Lepo vabljeni!!

- Pred nami je veliki teden, ki nas spominja na največje dogodke našega odrešenja. Dejavnosti si skušajmo tako urediti, da se bomo lahko udeležili obredov velikega tedna.

- Nabirka na veliki četrtek bo namenjena Ukrajini. Vaši darovi na veliki petek in darovi pri Božjem grobu so za Cerkev v Sveti deželi. Bogu hvala za vaše darove.

- Veroučenci nimajo verouka od velikega petka do velikonočnega ponedeljka. Zato pa lepo vabljeni k obredom velikega tedna!

- Na pobudo katehetov veroučenci zbirajo zobne ščetke in zobne paste za otroke v Ukrajini. Kdor želi darovati, naj prinese k verouku v tem in prihodnjem tednu. Hvala za sodelovanje!

VELIKONOČNO TRIDNEVJE

VELIKI ČETRTEK – SPOMIN ZADNJE VEČERJE

Zvečer ob 19.00 se bomo zbrali v  župnijski cerkvi, da se s slovesno sveto mašo Jezusu zahvalimo za tri velike darove, ki jih je pri zadnji večerji izročil svetu: SVETO EVHARISTIJO, DUHOVNIŠTVO IN NOVO ZAPOVED LJUBEZNI. Po »Slavi« utihnejo orgle in zvonovi. Po sveti maši bo prenos Najsvetejšega »na Oljsko goro« in molitvena ura za nove duhovniške poklice. Nabirka med sv. mašo bo namenjena Ukrajini.

VELIKI PETEK – SPOMIN JEZUSOVE SMRTI

Strogi post! To je edini dan v letu, ko ni svete maše. Popoldne ob 15.00, ob uri Jezusove smrti na križu, bo križev pot. Zvečer ob 19.00 se bomo zbrali k obredom velikega petka: k poslušanju Božje besede, k prošnjam za ves svet, češčenju križa in obhajilu. Po končanih obredih bo še molitvena ura – začetek molitvene devetdnevnice k Usmiljenemu Jezusu.

VELIKA SOBOTA – SPOMIN JEZUSA V GROBU

Ves dan, takoj po jutranjem blagoslovu  ognja ob 8.00,  bo izpostavljeno Najsvetejše za tiho češčenje in molitev pri Božjem grobu vse do začetka vigilije, ki bo ob 19. uri. Pripeljite tudi otroke in z njimi vsaj nekaj minut postojte ob Jezusovem grobu.

Blagoslov ognja bo ob 8.00 (v Hočah in Razvanju). Pridite z gobami in ponesite velikonočni ogenj na svoje domove. Pokadite jih in molite, naj ogenj Božje resnice in ljubezni prežene vsako temo in mraz.

BLAGOSLOV JEDIL:

10.00 – 16.00 (vsako polno uro) – župnijska cerkev

11.00 – Razvanje

12.00 – Vreclova kapela

13.00 – Lenart

14.00 – Križna kapela

15.00 - Razvanje

Velikonočna vigilija ob 19.00. Po slavju luči (velikonočna sveča je simbol od mrtvih vstalega Jezusa), po poslušanju Božje besede in slavi, se ponovno oglasijo zvonovi in orgle.  Pred evangelijem zadoni velikonočna aleluja – vzklik kristjanovega veselja in slavljenja Boga. S prižganimi svečami v rokah (kupili jih boste lahko za 1,50 € pred sv. mašo – so v steklenih lončkih) bomo vsi obnovili krstne obljube in zavezo z Bogom.

VELIKA NOČ – SPOMIN JEZUSOVE ZMAGE NAD SMRTJO – DAN JEZUSOVEGA VSTAJENJA.

- ob 7.00 vstajenje in procesija, ki jo  sklenemo z zahvalno pesmijo in blagoslovom z Najsvetejšim, nato slovesna sveta maša. Sledijo slovesne svete maše po oznanjenem prayničnem redu (Razvanje, Hoče, Lenart, Hoče).