5. postna nedelja - tiha - c

- Škofje so na 30. seji Stalnega sveta SŠK, ki je bila 18. oktobra 2021 sklenili, da bo na tiho nedeljo, 3. aprila 2022, potekal dan molitve in sprave za žrtve spolnih zlorab v Cerkvi in družbi v Sloveniji. Ta dan verniki pri vseh svetih mašah zmolijo molitev, ki jo je pripravila Papeška komisija za zaščito otrok:

Nebeški Oče,
ki ljubiš in skrbiš za vse svoje otroke, še posebej za najmanjše in najbolj ranljive,
Tebi izročamo življenja številnih otrok in ranljivih odraslih, ki so bili spolno zlorabljeni in katerih zaupanje in nedolžnost sta bili uničeni.
Pomagaj nam slišati njihove krike bolečine in prevzeti odgovornost za toliko zlomljenih življenj.
Molimo, da bi v svojih skupnostih in družinah našli razumevanje in podporo,
da bi se s pomočjo Tvoje milosti zacelile njihove rane in da bi znova našli mir.
To Te prosimo po našem Gospodu Jezusu Kristusu, Tvojem Sinu,
ki nam je bil enak v vsem, razen v grehu, in s Teboj v občestvu Svetega Duha, ki živiš in kraljuješ vekomaj.
Amen.

- Danes je prva nedelja v mesecu, zato so denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju naših cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Na radiu Ognjišče bo do 9. aprila radijski misijon - HODIMO SKUPAJ. Program misijona je na spletni strani radia Ognjišče.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira IZDELOVANJE PRESMECEV v petek, 8. aprila, od 16.00 dalje. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v župnišče do petka dopoldan. Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo: s seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V postnem času ob petkih lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota pred večerno sveto mašo.

- V okviru radijskega misijona bo pri nas v petek zvečer med križevim potom priložnost za sveto spoved, na Ptujski gori pa ves dan.

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi primorskih cerkva, prispevki za presmece pa Katoliškemu društvu.

- Na župnijo se s prošnjo za nastanitev obračajo begunci iz Ukrajine (matere z otroki). Če bi jih bil kdo pripravljen sprejeti, ali ve za kakšno nastanitev, naj pokliče v župnišče. Hvala!