3. postna nedelja - c

»Tukaj sem.«

(2 Mz 3,4)

V današnjem prvem berilu smo lahko slišali, kako je Bog poklical Mojzesa in ta je odgovoril na Božji klic z besedami: »Tukaj sem.« Bog je poklical prav njega, ker ga je poznal in vedel je, da bo on najbolj primeren za to nalogo, da jo bo zmogel opraviti, hkrati pa mu je obljubil tudi svojo pomoč.

Ali Bog kliče tudi danes? O ja, seveda! Koga pa? Vsakega izmed nas na svoj način – nekatere preko ljudi, druge preko dogodkov, spet druge po besedah iz Svetega pisma … Bog kliče na različne načine, mi pa smo povabljeni, da mu prisluhnemo, na njegov klic odgovorimo: »Tukaj sem,« tako kot Mojzes, in se tako damo Bogu na razpolago, da nas uporabi tam, kjer nas potrebuje. Zagotovo nas kdaj preplavi strah, da ne bomo zmogli in smo prepričani, da bi kdo drug to nalogo veliko bolje opravil kot mi. Da, tudi Mojzes je mislil tako. Ampak Bog že ve, zakaj je poklical ravno nas, zaupajmo njegovi odločitvi.

Božja beseda današnje nedelje nas vabi k spreobrnjenju – morda je ravno odgovarjanje na Božje klice področje, kjer bi se lahko vsaj malo izboljšali. Tako postni čas kot tudi čas sinode nas vabita k temu, da bi pogumno odgovarjali: »Tukaj sem!« Gospod župnik, ki bi rekel: »Korajža vela!«, in vsi ostali, ki že sodelujemo v župniji na različnih področjih, pa bomo zelo veseli vsake nove pomoči. Lokacija: