8. nedelja med letom - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V sredo je pepelnica. S tem dnem kristjani začnemo postni čas. Post in molitev za mir v Ukrajini!! Lepo vabljeni k sv. maši in obredu pepeljenja. Skozi ves postni čas vabljeni k svetim mašam, križevemu potu, osebni in skupni molitvi doma in v cerkvi.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V postnem času ob petkih lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota - pol ure pred večerno sveto mašo.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- V soboto in nedeljo (5. in 6. marec) je za našo župnijo praznik CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. Češčenje začnemo v soboto zjutraj s sveto mašo v Hočah. Najsvetejše bo izpostavljeno do 11.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca, tihi molitvi, postni spovedi. Najsvetejše bo nato zopet izpostavljeno do 15.00. S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 16.00 križev pot, nato molitev rožnega venca in ob 17.00 sveta maša. V nedeljo bodo svete maše tako kot običajno. Ob 15.00 bo  križev pot in ob 17.00 sklepna sveta maša s somaševanjem dekanijskih duhovnikov. K tej sveti maši lepo vabljeni, še posebej vsi veroučenci skupaj s svojimi starši.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri svetih mašah namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Pridružite se postni akciji 40 dni brez alkohola. Glavni namen akcije je opozoriti na posledice prekomernega uživanja alkohola ter izraziti solidarnost z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja v družinah, nesreč v prometu in zaradi bolezni, ki so posledice alkohola ter spodbuditi ljudi k pravemu veselju in zabavi brez alkohola.

- V sinodalnem odboru mariborske nadškofije nas prosijo, da si vzamemo nekaj časa, izpolnimo anketo in povemo, kaj nam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj nas moti in kaj predlagamo. Anketo najdete na spletni strani Nadškofija Maribor. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAT8y0JnVj9LE-ImjUcCgJXi515-9HKPSyuSJB8IviOvOyBg/viewform

- Agencija Aritours vabi na 25. tradicionalno postno romanje v Vojvodino, ki bo od 1. do 2. aprila. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 149 € (45 romarjev), 7 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Prijavite se v župnišču, kjer tudi poravnate 50 € in morebitno odstopnino.

- Katoliško društvo dr. A. Murka Hoče prosi člane, da poravnajo članarino za leto 2022. Če je le mogoče preko spletnega bančništva ali položnice (Katoliško društvo dr. Antona Murka, Hočka cesta 2, Hoče, TRR: SI56 0417 3000 0656 593, Namen: Članarina 2021 Ime in Priimek). Če nič od tega ni mogoče, lahko ob petkih dopoldan med 8.00 in 10.00 v župnišču poiščete tajnico društva Heleno Žnidarič in pri njej poravnate znesek. Članarina ostaja 7 evrov. Za razumevanje in podporo društvu se vam iskreno zahvaljujemo in se priporočamo za prijetno sodelovanje tudi v prihodnje.