6. nedelja med letom - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Škofijska gimnazija in Dijaški dom A. M. Slomška vabita na spoznavanje življenja in dela gimnazije ter dijaškega doma,  v petek, 18. 2. 2022, na Vrbanski cesti 30 v Mariboru:

- Dan za radovedne (od 9. do 13. ure za učence; od 12. do 13. ure za starše) - Ogled prostorov dijaškega doma, pogovor z dijaki in vzgojitelji od 13. ure naprej. Več informacij: www.skofijska.si in https://www.z-ams.si/index.php/sl/domov-dijaski Prijazno vabljeni bodoči dijaki.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na februarsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom »Astrofotografija - fotografiranje za naše oko nevidnih objektov globokega vesolja«, ki bo v petek, 18. februarja 2022, ob 18.45 v hočkem župnišču. Domačina Petra Komatovića verjetno vsi vsaj na videz poznamo, a ne po tematiki tokratnega predavanja. Od lanskega novega leta pa vemo tudi to, da se rad ukvarja s fotografijo.  In očitno ne katerokoli fotografijo, pač pa astrofotografijo. Predstavil nam bo, kako se je sam začel ukvarjati s tem zanimivim področjem in kaj je dobro vedeti preden se tega lotite sami. Z nami bo delil nekaj zanimivih dejstev o objektih, ki jih fotografiramo. Pogledali si bomo lahko avtorske fotografije objektov iz našega osončja in globokega vesolja narejenih v našem kraju, na kratko pa bo opisal tudi nekaj vrst objektov, ki jih je mogoče opazovati. Zanimivo bo videti tudi kakšen kos opreme, brez katere si tega hobija ni mogoče zamisliti. Lepo vabljeni! Za udeležbo velja pogoj PCT (prebolel, cepljen, testiran).

- Agencija Aritours vabi na 25. tradicionalno postno romanje v Vojvodino, ki bo od 1. do 2. aprila. Na romanju se bodo ustavili in ogledali znamenitosti v Novem Hopovem, Sremskih Karlovcih, Novem Sadu, Petrovaradinu. Drugi dan bo ogled Subotice, obisk Palićkega jezera  ter postanek v Brunariću, ekumenskem romarskem središču katoliških in pravoslavnih vernikov. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 149 € (45 romarjev), 7 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Za zgodnjo prijavo do 28. 2. Aritours podarja zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini. Prijavite se v župnišču, kjer tudi poravnate 50 € in morebitno odstopnino.

- Na mizici pri izhodu iz cerkve so stenski koledarji Katoliškega društva dr. A. Murka. Ker so jih naročili več, jih lahko vzamete tudi tisti, ki niste člani društva.

- Prosimo, da se držite vseh ukrepov za zajezitev širjenja virusa ter upoštevate pogoj PCT za vstop v cerkev!