4. nedelja med letom - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- Štirideset dni po božiču (2. februarja) obhajamo praznik Jezusovega darovanja v templju. Praznik je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče (na voljo bodo po 2 €). Ker je ta dan v ospredju darovanje ali posvetitev Bogu, redovniki in redovnice po vsem svetu obhajajo svoj praznik, »dan posvečenega življenja«.

- Na god škofa in mučenca sv. Blaža (3.2.) bomo imeli Blažev blagoslov, s katerim prosimo Boga za varstvo pred »boleznimi grla in vsakim drugim zlom«. Blagoslov bo med sveto mašo. Sveta maša bo tudi dopoldan ob 9.00, ker bomo duhovniki imeli rekolekcijo. Kdor more, lepo vabljen.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Škofijska gimnazija in Dijaškega doma Antona Martina Slomška Maribor vabita deveto- in osmošolce na virtualna informativna dneva, s posebnimi javljanji preko aplikacije Zoom v petek, 11. 2. 2022 (ves dan) in v soboto, 12. 2. 2022 (dopoldan). Vstop do dogodkov bo preko spletne strani gimnazije in dijaškega doma.  Hkrati vabijo tudi na Dan za radovedne in  individualne oglede prostorov gimnazije in dijaškega doma na Vrbanski cesti 30 v Mariboru ter k učnim uram, ki jih za učence ter njihove starše pripravljajo v treh terminih: 28. 1., 4. 2. in 18. 2. 2022. Več informacij na spletni strani www.skofijska.si in https://www.z-ams.si/index.php/sl/domov-dijaski.

- Agencija Aritours vabi na 25. tradicionalno postno romanje v Vojvodino, ki bo od 1. do 2. aprila. Na romanju se bodo ustavili in ogledali znamenitosti v Novem Hopovem (samostan), Sremskih Karlovcih (središče metropolije), Novem Sadu (sv. maša v katedrali), Petrovaradinu (trdnjava). Drugi dan bo ogled Subotice, obisk Palićkega jezera  ter postanek v Brunariću, ekumenskem romarskem središču katoliških in pravoslavnih vernikov. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 149 € (45 romarjev), 7 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Za zgodnjo prijavo do 28. 2. Aritours podarja zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini. Prijavite se v župnišču, kjer tudi poravnate 50 € in morebitno odstopnino.

- Pri izhodu iz cerkve je na voljo knjiga Zgodbe iz nahrbtnika (20 €). V njej so zbrani vtisi našega duhovnega pomočnika, dr. Ivana Štuheca, z lanskega romanja po domovini.

- Na mizici pri izhodu iz cerkve so stenski koledarji Katoliškega društva dr. A. Murka. Ker so jih naročili več, jih lahko vzamete tudi tisti, ki niste člani društva.

- Prosimo, da se držite vseh ukrepov za zajezitev širjenja virusa ter upoštevate pogoj PCT za vstop v cerkev!