4. adventna nedelja - c

- Akcija Luč miru iz Betlehema ima tudi dobrodelni namen. Z letošnjimi prostovoljnimi prispevki za sveče bodo podprli dva projekta: 1. V letu 2020 so ustanovili dobrodelni sklad sv. Lucije, ki je v osnovi namenjen pomoči ob zdravstvenih težavah in stiskah skavtskih članov. Letošnja sredstva, namenjena skladu sv. Lucije, bodo namenili pomoči in zdravljenju otrok, ki se bojujejo z zasvojenostjo s tehnologijo. Del zbranih sredstev bodo zato podelili Centru za pomoč pri prekomerni rabi interneta. 2. Skavtska hiša – projekt, s katerim želijo dati prostor skavtskim dejavnostim, načrtovanjem in druženju.

- Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi predstavlja božična osemdnevnica, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič. Kralja, ki prihaja, pridite molimo! Lepo vabljeni!

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- Veroučenci imajo božično-novoletne počitnice od četrtka, 23. decembra, do 2. januarja 2022. Vse dobro in lepo!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

- Pripravimo svoja srca na praznik Jezusovega rojstva tudi s sveto spovedjo (po vsaki sveti maši).

- Vpetek je sveti večerOb 18.00 bo v Hočah sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine. Ob 24.00 pa vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Pri maši bo sodeloval cerkveni pevski zbor. V Razvanju bo »polnočna« sveta maša ob 10.00. Pri sv. Lenartu letos izjemoma ne bo svete maše na sveti večer (sklep članov ŽPS).

- V soboto, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu. Pri sv. Lenartu pa ob 10.30.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so posebej lepo vabljene družine, ki so v letošnjem letu krstile svoje otroke in vse druge z majhnimi otroki, saj bo blagoslov družin. Pri sveti maši bo sodeloval cerkveni pevski zbor iz Razvanja. Ta dan je tudi Štefanovo ter Dan samostojnosti in enotnosti. Pri sv. mašah bo blagoslov vode in soli

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.

- Pri izhodu iz župnijske cerkve je seznam čiščenja v letu 2022 in ga vzemite tisti, ki pomagate pri čiščenju. Še vedno pa je kdo povabljen, da se pridruži. Hvala vsem!

- Prosimo, da se držite vseh ukrepov za zajezitev širjenja virusa ter upoštevate pogoj PCT za vstop v cerkev!