3. adventna nedelja - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi začenjamo 17. decembra z božično osemdnevnico, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič. Bogoslužna priprava v obliki osemdnevnice nam želi približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva. Kralja, ki prihaja, pridite molimo! Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je kvatrna, zato bodo denarne nabirke pri sv. mašah namenjene našim bogoslovcem. Hvala za vsak dar!

- Luč miru iz Betlehema 2021 – Ne jezi se! Stanje v Sloveniji se v zadnjem času precej zaostruje, družbena klima je slaba, narod razdeljen. Naši pogovori so trdi, včasih osorni. Besede boleče. Letošnja poslanica nas opominja, da je sočlovek naše največje bogastvo. Vabi nas, da ponovno najdemo lepe besede, obudimo vljudnost in spoštovanje med nami. Tako se namreč gradi mir, ki ga oznanja in prinaša božični dogodek, prihod Božjega Sina na svet. Tako se prižiga luči, ki jih človek človeku ne more dati drugače, kakor da ta luč postane on sam. Zato bodi vljuden, spoštljiv, govori lepo in "človek, ne jezi se". Svečke bodo na voljo od prihodnje nedelje dalje. Hvala za vaše denarne darove!

- Pripravimo svoja srca na praznik Jezusovega rojstva tudi s sveto spovedjo (po vsaki sveti maši).

- Za čistočo in urejenost župnišča ter župnijske cerkve in podružnic že vrsto let skrbijo naše, predvsem starejše, faranke (tudi kakšen faran je zraven), razdeljene v 10 skupin. Mnogim med njimi so zaradi starosti in bolezni pošle moči. Zato naprošamo in iščemo mlajše, ki bi nekajkrat na leto pomagali in še naprej skrbeli za župnijske prostore in cerkev.  V kolikor se čutite poklicani, pokličite g. župnika ali go. Valerijo Černe (051 255 494).  Že vnaprej hvala in Bog povrni!