28. nedelja med letom - b

- Upoštevajmo preventivne ukrepe za preprečevanje virusnih okužb: vzdrževanje medosebne razdalje, razkuževanje rok in nošnja zaščitnih mask v cerkvi in drugih zaprtih prostorih. Za vse starejše od 15 let je obvezno tudi izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja! Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- V četrtek je po sveti maši izpostavljeno Najsvetejše. Vabljeni k tihi molitvi.

- V četrtek, 14. 10. bo po večerni sveti maši sestanek članov ŽPS. Lepo vabljeni tudi k sveti maši.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer: CELIČNA SIGNALIZACIJA. Sposobnost organizma ali posameznih celic znotraj organizma, da zaznajo in se odzovejo na zunajcelične dražljaje in pogoje v okolju, je bistvena za njihovo preživetje. Za opravljanje te naloge so celice razvile medsebojno prepleten spekter znotrajceličnih sporočilnih poti. V predavanju bodo predstavljena osnovna načela celične signalizacije in nekaj rezultatov lastnih raziskav. V zanimiv svet celic in raziskovanje celične signalizacije nas bo popeljala domačinka dr. Milka Vrecl Fazarinc, predavateljica na Fakulteti za veterino v Ljubljani. Dobimo se v župnišču Hoče v petek, 15. oktobra 2021, ob 18.45. Za udeležbo velja pogoj PCT (prebolel, cepljen, testiran). V primeru poslabšanja epidemioloških razmer bomo predavanje izvedli preko orodja zoom, povezavo bomo po potrebi objavili naknadno.