5. postna nedelja - tiha - b

- Pri sv. maši je lahko navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev.

- Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši in križevem potu. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bo g. župnik uredil prijavo. Zaradi poostrenega inšpekcijskega nadzora vas prosimo, da se zagotovo prijavite!

- 16. radijski misijon na Radiu Ognjišče: »Bili so skupaj«. Radijski misijon je od 21. do 27. marca. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17. uri) bodo sodelovali: škof Jurij BizjakTone Gnidovecs. Marina ŠtremfeljGabriel Kavčičs. Anja KastelicErvin Mozetič in p. Igor Salmič. V kratkih govorih, svetovalnici in pogovorih bodo sodelovali še drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17. uri. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Vsak večer ob 20. uri bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci. Vabljeni k poslušanju!

- V postnem času je križev pot ob  petkih ob 17.30. Lepo vabljeni k tej postni pobožnosti.

- Iz sobote na nedeljo premaknemo uro na poletni čas. Svete maše bodo ob 19.00 v Hočah in v Razvanju ob 18.00 od ponedeljka, 5. aprila dalje!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Zaradi ukrepov ne bo procesije, blagoslov presmecev in oljčnih vejic bo v cerkvi pri svetih mašah. Še vedno veljajo navodila, da je pri sveti maši lahko navzočih 12 oseb oz. 12 gospodinjstev, zunaj cerkve pa do 10 oseb. Vabimo pa vas, da spremljate svete maše in obrede po TV - zelenje in nato velikonočna jedila pa blagoslovite sami doma v družini.

- Obvestilo Katoliškega društva dr. A. Murka Hoče: Že tradicionalna delavnica presmecev se tudi letos ne bo odvijala v župnišču. Ker pa jih bomo kljub temu ustvarjali po domovih, se spet priporočamo za fotografije vaših izdelkov. Če pobrskate po naši FB strani, boste iz prejšnjih dveh let našli napotke, ki so vam lahko v pomoč. Ker želimo tudi v teh časih ohranjati tradicijo, bomo veseli vaših fotografij. Morda komu uspe narediti tudi kakšnega velikana – včasih so kakega s težavo spravili v cerkev?! Veseli bomo vaših fotografij, ki jih bomo objavili na naši FB strani. Fotografije pošljite na e-naslov: julijana332@yahoo.com

- Po veliki noči bomo začeli z veroukom v veroučni učilnici (birmanci pa že v tem tednu, ko bodo imeli sveto spoved). Po petih mesecih verouka na daljavo se veselimo, ker se bomo ponovno videli pri urah kateheze, kjer veljajo naslednji ukrepi: razkuževanje rok, maske za veroučence od šestega razreda dalje, medsebojna razdalja …Urnik bo takšen kot je bil v septembru in oktobru, objavljen je na spletni strani župnije in spletnem mestu Božja iskrica.