4. postna nedelja - b

- Pri sv. maši je lahko navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev. Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši in križevem potu. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bo g. župnik uredil prijavo. Zaradi poostrenega inšpekcijskega nadzora vas prosimo, da se zagotovo prijavite!

- Župnijska kateheza (verouk), kljub odprtju šol, se do nadaljnega še naprej izvaja na daljavo, saj k verouku prihajajo učenci iz različnih oddelkov enega razreda.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Na praznik sv. Jožefa, v petek, 19. marca 2021, začenjamo Teden družine. Prav na ta dan se z razglasitvijo papeža Frančiška začne tudi Leto družine. Obenem smo tudi v letu sv. Jožefa, ki se je začelo 8. decembra 2020. 19. marca, ob 20.00 bo v cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani slovesno odprtje obeh »dogodkov«. Po uvodnem nagovoru ljubljanskega nadškofa msgr. Stanislava Zoreta bodo v eni uri predstavniki različnih področij družinske pastorale podali kratke predstavitve dela z zakonci, starši, družinami, pari v pripravi na zakon, ločenimi, ostarelimi in mladimi ... Predstavitve bodo podane kot informacija, kdo vse deluje v naši Cerkvi, in kot vabilo, kam se verni lahko vključijo. Morda bo to tudi spodbudilo k nastanku še kakšnih skupin na župnijski ali škofijski ravni. Odprtje se bo zaključilo s skupno molitvijo in blagoslovom ob 21.00. Za prenos v živo bo poskrbljeno preko Facebooka in YouTube kanala (Urad za družino pri SŠK). Posnetek bo mogoče videti tudi kasneje skozi celotno leto.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na marčevsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom »Kaj nam o bratovščinah sporočajo umetniška dela?«, ki bo v petek, 19. marca 2021, ob 19.00 preko zoom povezave. (Ta je objavljena na FB društva, FB in spletni strani župnije). Bratovščine so združevale vernike v molitvi in bogoslužju, skrbele za življenje po krščanskih načelih in opravljale razne dobrodelne dejavnosti, vidno vlogo pa so odigrale tudi kot naročnice umetniških del. Zaslužne so bile za uvajanje in širjenje posebnih ikonografskih tipov in motivov, vezanih na njihove nebeške zavetnike. Pri naši predstavitvi se bomo posvetili baročnim bratovščinam, ki jih je leta 1783 ukinil Jožef II. Njihova umetnostna dediščina je zato osiromašena, kljub temu pa nam omogoča vpogled v likovno bogato in zanimivo ikonografijo, značilno za posamezne vrste bratovščin, in s tem v njihov predstavni in duhovni svet. Predava velika poznavalka bratovščin, škofa Tomaža Hrena in ljubljanske stolnice dr. Ana Lavrič. Lepo vabljeni, da se nam pridružite. Še povezava:

Passcode: 824736

- 16. radijski misijon na Radiu Ognjišče: »Bili so skupaj.«  Radijski misijon bo od 21. do 27. marca. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17. uri) bodo sodelovali: škof Jurij BizjakTone Gnidovecs. Marina ŠtremfeljGabriel Kavčičs. Anja KastelicErvin Mozetič in p. Igor Salmič. V kratkih govorih, svetovalnici in pogovorih bodo sodelovali še drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17. uri. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. V času misijona bo od ponedeljka do sobote maša ob 19. uri. Vsak večer ob 20. uri bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci. Vabljeni k poslušanju!

- Celjska škofija je v petek, 5. marca 2021, dobila novega škofa, dr. Maksimilijana Matjaža, profesorja Svetega pisma. Čestitamo in naj Gospod obilno blagoslavlja njegovo pastirsko poslanstvo.