2. postna nedelja - b

- Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši in križevem potu. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bo g. župnik uredil prijavo. Zaradi poostrenega inšpekcijskega nadzora vas prosimo, da se zagotovo prijavite!

- Pri sv. maši je lahko navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev.

- V petek in soboto (5. in 6. marec) je za našo župnijo praznik CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. Ta dva dneva nas vabita, da bi se zbirali pred Jezusom. To je dan milosti ne le za našo župnijo, ampak za vso Slovenijo. Prikličimo si v zavest – v trenutkih pred Jezusom se človek spreminja in tudi situacije, v katerih živi. Odpirajo se poti tam, kjer jih doslej ni bilo, izginjajo strahovi in tesnoba. Vse kar potrebujemo je tam, pred Jezusom, zato res lepo vabljeni! Seznam, kamor se napišete za češčenje, je na mizici pri izhodu iz cerkve. Češčenje začnemo v petek zjutraj s sveto mašo v Hočah. Najsvetejše bo izpostavljeno do 10.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca, tihi molitvi, spovedi. Najsvetejše bo nato zopet izpostavljeno do 15.00. S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 16.00 molitev križevega pota in ob 17.00 sveta maša.V soboto bo enako kot v petek dopoldan. Ob 15.00 bo križev pot nato češčenje do 18.00, ko bo sklepna sveta maša.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Slovenska škofovska konferenca sporoča, da se župnijska kateheza (verouk), kljub odprtju šol, do nadaljnega še naprej izvaja na daljavo, saj k verouku prihajajo učenci iz različnih oddelkov enega razreda. Na spletni strani župnije je na levi strani povezava do spletnega mesta, kjer je zbrano gradivo oz. navodila za verouk. Katehistinja Marinka pa svojim veroučencem pošilja gradivo preko e-pošte. Večina veroučencev lepo sodeluje, a od nekaterih ni bilo še nobenega odziva!?

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče prosi člane, da poravnajo članarino (7 €), če je le mogoče preko spletnega bančništva ali položnice (Katoliško društvo dr. Antona Murka, Hočka cesta 2, Hoče, TRR:  SI56 0417 3000 0656 593, Namen: Članarina 2021 Ime in Priimek). Članarino lahko poravnate tudi tajnici društva ob petkih med 8.00 in 10.00.