1. postna nedelja

- Pri sv. maši je še vedno lahko navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev.  Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši in križevem potu. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bo g. župnik uredil prijavo. Zaradi poostrenega inšpekcijskega nadzora vas prosimo, da se zagotovo prijavite!

- Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Slovenska škofovska konferenca sporoča, da se župnijska kateheza (verouk), kljub odprtju šol, do nadaljnega še naprej izvaja na daljavo, saj k verouku prihajajo učenci iz različnih oddelkov enega razreda. Na spletni strani župnije je na levi strani povezava do spletnega mesta, kjer je zbrano gradivo oz. navodila za verouk. Katehistinja Marinka pa svojim veroučencem pošilja gradivo preko e-pošte. Večina veroučencev lepo sodeluje, a od nekaterih ni bilo še nobenega odziva!?

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče prosi člane, da do konca februarja poravnajo članarino (7 €), če je le mogoče preko spletnega bančništva ali položnice (Katoliško društvo dr. Antona Murka, Hočka cesta 2, Hoče, TRR:  SI56 0417 3000 0656 593, Namen: Članarina 2021 Ime in Priimek). Članarino lahko poravnate tudi tajnici društva ob petkih med 8.00 in 10.00.

POSTNA POSTAVA

Cerkev za postni čas določa posebne oblike spokornosti:

Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.

Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi  zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.

Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb …), post in zdržek odpadeta!

Dodatek: verjetno ni treba poudarjati, da potratno uživanje v morskih jedeh na postne petke ni skladno s spokornim vidikom zdržnosti. Naš post in zdržek nas spominjata žrtev Jezusovega življenja in sta načina, kako našo žrtev pridružiti njegovi.