6. nedelja med letom - b

- Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši in križevem potu. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bo g. župnik uredil prijavo. Zaradi poostrenega inšpekcijskega nadzora vas prosimo, da se zagotovo prijavite!

- Pri sv. maši je lahko navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev.

a) Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.

b)     Vsi prisotni (udeleženci in duhovnik) morajo ves čas nositi maske, vzdrževati medosebno fizično razdaljo vsaj 1,5 metra in si pri prihodu ter odhodu razkužiti roke. Pri tem mora biti vsaka druga vrsta (klop) prosta oseb.

c)    Verniki se pred sveto mašo in po njej ne smejo družiti ali zadrževati v okolici cerkve.

- Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Kateheti želimo veroučencem lepe in prijetne zimske počitnice.

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Ta dan je strogi post (enkrat na dan se do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi) Sveta maša s pepeljenjem bo ob 10.00 in 18.00. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče prosi člane, da do konca februarja poravnajo članarino (7 €), če je le mogoče preko spletnega bančništva ali položnice (Katoliško društvo dr. Antona Murka, Hočka cesta 2, Hoče, TRR:  SI56 0417 3000 0656 593, Namen: Članarina 2021 Ime in Priimek). Članarino lahko poravnate tudi tajnici društva ob petkih med 8.00 in 10.00.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na kulturno-izobraževalni večer: »Provansa malo drugače«,ki bo v petek, 19. februarja 2020,ob 19.00 preko Zoom povezave. O Provansi smo slišali že veliko: idilična polja sivke, soteska Verdon, mondena turistična središča ob obali, za Francijo značilna kuhinja, dobra vina, še posebno rose, parfumerije in kozmetika … Za odtenek manj poznamo njeno zgodovino. En del zgodovine bi pokrili, če bi se ustavili ob ali v Avignonu, ki se mu bomo tokrat izognili, vso pozornost pa bomo namenili vsaj delu arhitekturnega bogastva, ki so ga v tej pokrajini pustili Rimljani in je še danes »razstavljeno« v naravnem okolju, obstoječim mestom pa daje poseben pečat in neustavljiv čar. Predava: strastna »Rimljanka« in ponosna predsednica društva!Lepo vabljeni, da se nam pridružite. Če ne gre v živo, zakaj ne bi šlo vsaj tako?

Povezava: https://uni-lj-si.zoom.us/j/93146899401?pwd=N0ViNGc5dS9kQ21BSGdIYzRnRWFjZz09

***

Udeležba je zelo enostavna. Ob pričetku predavanja se na ustrezni napravi povežete v splet, kliknete spodnjo povezavo (del besedila, ki je podčrtan in modre barve) in počakate trenutek, da se povežete na predavanje. Za udeležbo potrebujete napravo, ki pa je lahko zelo raznovrstna: pametni telefon, računalniška tablica, računalnik s kamero, zvočniki in mikrofonom, računalnik s slušalkami, seveda mora biti naprava povezana s spletom. V primeru računalnika brez kamere in mikrofona je možno predavanje zgolj pasivno spremljati. V kolikor z opremo niste najbolj »domači« prosite svoje najbližje za pomoč oziroma, da vam opremo posodijo.