4. nedelja med letom - b

- V torek, 2. februarja, praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju, ki ga obhajamo štirideset dni po božiču. Praznik pa je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče. Sveče si boste lahko vzeli tudi v cerkvi. Priporočeni dar za svečo je 1,00 €.

- Na god svetega Blaža (3. februarja) boste pri sv. maši prejeli Blažev blagoslov. Naj nas na priprošnjo sv. Blaža Bog obvaruje bolezni grla in vsakega drugega zla!

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Če kdo želi obisk duhovnika, naj ga pokliče ali sporoči v župnijsko pisarno.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Bog povrni vsak vaš dar!

- Ker Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče ne ve, kdaj se bodo lahko v živo sestali na letošnjem občnem zboru, vse člane prosijo, da do konca februarja poravnajo članarino za leto 2021, če je le mogoče preko spletnega bančništva ali položnice (Katoliško društvo dr. Antona Murka, Hočka cesta 2, Hoče, TRR:  SI56 0417 3000 0656 593, Namen: Članarina 2021 Ime in Priimek). Če nič od tega ni mogoče, lahko ob petkih dopoldan med 8.00 in 10.00 v župnišču poiščete tajnico društva Heleno Žnidarič in pri njej poravnate znesek. Upravni odbor društva je na svoji dopisni seji sprejel odločitev, da po dolgih letih povišajo članarino na 7 evrov. Za razumevanje in podporo društvu se vam iskreno zahvaljujejo in se priporočajo za prijetno sodelovanje tudi v prihodnje.

- Pri sv. maši je lahko navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev. Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bo g. župnik uredil prijavo.

- Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Verouk še vedno poteka na daljavo.

- Volitve novih članov ŽPS bo v jeseni, zato se dosedanjim članom mandat podaljša do novih volitev.